РОЗВИТОК ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. КОНФЕРЕНЦІЯ «УТІЛЕННЯ СЮЖЕТІВ І ОБРАЗІВ БІБЛІЇ В МИСТЕЦТВІ» - СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ'ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

РОЗВИТОК ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. КОНФЕРЕНЦІЯ «УТІЛЕННЯ СЮЖЕТІВ І ОБРАЗІВ БІБЛІЇ В МИСТЕЦТВІ» - СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ'ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

Розробки уроків - Зарубіжна література 8 клас - 2016 рік

Мета: ознайомити учнів із творами різних видів мистецтва, у яких відображено біблійні сюжети та образи, коротко розповісти про особливості втілення біблійних образів у творах письменників, музикантів, художників, скульпторів, кінематографістів; розвивати вміння працювати в групах, готувати повідомлення та презентації, навички виступу перед аудиторією, загальнокультурну ерудицію; виховувати інтерес до світової культурної спадщини, шедеврів мистецтва.

Обладнання: виставка книжок, репродукції картин, фотографії скульптур, скріншоти з фільмів, аудіозаписи музичних творів, про які йтиметься на уроці (див. повідомлення учнів).

Перебіг уроку

Народжена на Сході та вбрана в східні образи, Біблія проходить усім світом повільним кроком, підкорюючи країну за країною. Вона навчилася промовляти до людських сердець сотнями мов.

Генрі ван Дейк, американський письменник та педагог XIX—XX cт.

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЕПІГРАФА ДО УРОКУ

II. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

- Слово вчителя

Біблія має величезне значення для духовного життя християн усього світу. Як правильно зауважив американський письменник Генрі ван Дейк, вона промовляє до сердець людей сотнями мов. Священна книга надихнула багатьох художників, музикантів, письменників на створення видатних творів мистецтва. Тому можна стверджувати, що одна з мов, якими Біблія звертається до людини,— це мова мистецтва.

Образи і сюжети Біблії втілені в тисячах творів. Наприклад, мистецтвознавці встановили, що тільки одному Ісусові Христу присвячено понад 2600 видатних картин.

Сьогодні на уроці ми влаштуємо конференцію, учасники якої — групи дослідників — виголосять повідомлення про використання сюжетів та образів Біблії у мистецтві.

III. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

- Повідомлення учнів

Учасники груп (2—3 учні від кожної) представляють повідомлення (Тексти повідомлень про втілення біблійних сюжетів і образів у живописі, скульптурі, музиці, кіно та літературі див. на сайті interаctive.ranok.соm.ua). Виступи груп супроводжуються демонстрацією ілюстративного матеріалу або електронними презентаціями, прослуховуванням аудіозаписів.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

- Обговорення та оцінювання повідомлень

Учасники конференції у вільній формі висловлюють свої думки про виступи, відзначають їхні переваги, оцінюють їх; за бажанням ставлять до груп питання за змістом повідомлень.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати в хрестоматії уривки з Корану: сури тридцять п’‎яту та п’‎ятдесят першу.