Контрольна робота за темою Бароко і класицизм (різнорівневі запитання і завдання) - БАРОКО І КЛАСИЦИЗМ
Конспекти уроків - ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 8 клас - Куцінко О. Г. - 2017 рік
Мета:
• навчальна: здійснити контроль знань за темою «Бароко і класицизм»;
• розвивальна: розвивати культуру писемної мови;
• виховна: виховувати самостійність та прагнення досягти високого успіху.
Тип уроку: урок перевірки, оцінювання та корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: картки із завданнями.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ (ТЕСТИ)
Варіант І
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 7 бал)
Завдання з вибором однієї правильної відповіді
1. Укажіть, про який стиль літератури ідеться: « Вирізняється художньою яскравістю й пишністю, великою силою емоційного впливу, ідейною багатозначністю, в основі якої — драматично загострене сприйняття світу та людини».
а) Романтизм;
б) класицизм;
в) Відродження;
г) бароко.
2. Укажіть країну, у якій виник класицизм.
а) Англія;
б) Франція;
в) Італія;
г) Іспанія.
3. Укажіть назву театру, який заснував Мольєр.
а) «Сучасний театр»;
б) «Блискучий театр»;
в) Славетний театр»;
г) «Класичний театр».
4. Укажіть назву твору іспанського драматурга Педро Кальдерона де ла Барки:
а) «Сон літньої ночі»;
б) «Любов до життя»;
в) «Життя — це сон»;
г) «Поетичне мистецтво».
5. Укажіть основну пристрасть пана Журдена.
а) Пристрасть до всього нового;
б) до всього прекрасного;
в) до всього старовинного;
г) до всього дворянського.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
6. Укажіть риси характеру пана Журдена:
а) інтелігентність;
б) брутальність;
в) самозасліпленість;
г) довірливість;
д) чемність;
е) освіченість.
Завдання з вибором однієї правильної відповіді
7. Укажіть зайве правило в естетиці класицизму:
а) єдність дії;
б) єдність характерів;
в) єдність місця;
г) єдність часу.
Високий рівень
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (1 бал)
8. Узагальнене судження в стислій, художньо-ефектній формі, в основі якого нерідко лежить логічно несподіваний поворот думки, — це ...
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (2 бали)
9. Чому сцени навчання пана Журдена викликають сміх?
Ключі: 1 г; 2 б; 3 б; 4 в; 5 г; 6 б, в, г; 7 б; 8 — афоризм.
Варіант II
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором однієї правильної відповіді
1. Укажіть, як називали добу класицизму у Франції.
а) «Доба Расіна»;
б) «доба Корнеля»
в) «доба Мольєра»;
г) «доба Лафонтена».
2. Укажіть жанр, що поширився завдяки стилю бароко.
а) Афоризм;
б) сонет;
в) поема;
г) роман.
3. Укажіть значення слова bаrоссо.
а) «Філософський, мудрий»;
б) «дивний, взірцевий»;
в) «приємний, ласкавий»;
г) «вигадливий, химерний».
4. Позначте ім’я головного героя драми Педро Кальдерона.
а) Сигізмундо;
б) дон Педро;
в) Лаерт;
г) Франсіско.
5. Укажіть, чого, на думку Журдена, бракує його доньці для повного щастя.
а) Багатства;
б) порядного чоловіка;
в) титулу;
г) знайомств при дворі короля.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 7 бал)
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
6. Укажіть літературні напрями, які сформувались у XVII ст. в Європі:
а) реалізм;
б) бароко;
в) романтизм;
г) класицизм;
д) сентименталізм;
е) ренесанс.
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)
7. Установіть відповідність між персонажами, які беруть участь у любовних колізіях п’єси Мольєра «міщанин-шляхтич».
а) Клеонт; |
1. Школь; |
б) Ков’єль; |
2. Дорімена; |
в) Журден; |
3. Люсіль |
г) Дорант |
Високий рівень
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (1 бал)
8. Драматичний твір, у якому засобами гумору та сатири розвінчують негативні суспільні та побутові явища, а також зображують смішні життєві положення і характери, — це ...
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (2 бали)
9. Як бароко вплинуло на подальший розвиток світової культури?
Ключі: 1 б; 2 а; 3 г; 4 а; 5 в; 6 б, г; 7 — а 3, б 1, в 2; г 2; 8 — комедія.
III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Розпочати читання казки «Маленький принц» А. де Сент-Екзюпері.
2. Випереджувальне завдання для 2-3 учнів: підготувати повідомлення про життя Антуана де Сент-Екзюпері.