Твір на тему: Утвердження цінності людського життя в баладі Шіллера “Рукавичка”

Твір на тему: Утвердження цінності людського життя в баладі Шіллера “Рукавичка”

Зарубіжна література - зразки шкільних творів

Йоган Крістоф Фрідріх Шіллер народився в Німеччині в той час, коли країна була поділена на дрібні герцогства. У кожному мало місце беззаконня герцогів. У творах Шіллера, який потерпав від подібного свавілля, порушувалась проблема деспотизму, залежності однієї людини від волі іншої, викривався цинізм тиранів. Темі людської гідності присвячено баладу «Рукавичка».

Героїня твору юна Кунігунда заради примхи ладна була пожертвувати життям лицаря Делоржа, який палко її кохав. Самозакохана дівчина навмисно кинула на арену між хижих звірів рукавичку і звернулася до юнака зі словами про те, що він, якщо справді її кохає, повинен довести це справою - підняти рукавичку. Лицар, виконуючи волю коханої, йде-таки до хижаків. Усі, хто був свідком такого сміливого вчинку, були в захопленні від його рішучості. Більше за всіх раділа Кунігунда: присутні побачили, який мужній лицар кохає її і ладен виконати будь-яку забаганку.

Але Делорж мав іншу думку. Так, почуття його було великим, такими ж були його гордість та честь, що змусили героя піти до хижаків. Але тепер лицар зрозумів, що ця дівчина не варта його кохання, бо не цінує життя інших. Оточуючі для Кунігунди - іграшки. Делорж показав юній красуні, що він не маріонетка, має почуття власної гідності. Юнак кинув рукавичку в обличчя Кунігунді, наче повернувши їй виклик.

У переважній більшості балади мають трагічну кінцівку. Така ознака цього жанру. Але Шіллер відступив від правил, залишивши лицаря живим. Таким чином поет утвердив цінність людського життя.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.