Кожна людина безповоротно загублена в собі (твір-роздум за творчістю Ф. Кафки) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Ф. КАФКА, ДЖ. ДЖОЙС, М. БУЛГАКОВ - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. - 11 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Треба пам'ятати, що найголовніше в житті — зберегти свою цілісність. Людина має бути живою внутрішньо, мусить не загубити себе в будь-яких життєвих обставинах — ось у чому полягає визначальний життєвий принцип кожного.

Я вважаю, що набагато страшніше, коли людина губиться в самій собі.

По-перше, це призводить до втрати місця людини в суспільстві.

По-друге, людина, заглиблена в себе, не зможе реалізувати себе в житті.

Сам Кафка постійно жив подвійним життям, адже потреби його внутрішнього світу не задовольнялися в світі реальному. Він почувався бездомним і неприкаяним. Все життя письменник змушений був обирати між службою та літературою, між літературою та особистим життям.

Для Кафки не існувало нічого важливішого, ніж література. Він постійно сумнівався в собі, рідко і неохоче друкувався, а перед смертю попросив свого друга Макса Брода спалити всі його рукописи. Його талант сучасники не помітили, хоча багато видатних письменників епохи високо оцінили зроблене Кафкою.

Можливо, причиною такої невизначеності є те, що письменник жив на зламі епох і великої кризи цивілізованого світу: скінчилася Перша світова війна, розпалася Австро-Угорська імперія, у багатьох країнах відбулися революції. А Кафка належав до тих особистостей, які усе пропускають крізь себе і за все відчувають відповідальність.

Сам Ф. Кафка був письменником у чистому вигляді: для нього не існувало нічого важливішого, ніж процес творчості та він сам. Він підмінив життя письменництвом. Так само, як своє життя підмінив служінням сім'ї його герой — Грегор Замза.

Молодий комівояжер утримував усю сім'ю, відмовившись від особистого життя і розваг. Недарма автор у «Перевтіленні» «повісив» на стіну портрет молодого Грегора в уніформі, яка символізувала його місце вжитті, втрачене після його перетворення на комаху.

І автор, і його герой так і не змогли до кінця реалізуватися: майже всі твори письменника залишилися незакінченими, не влаштованим було і особисте життя. Його герой, Грегор Замза, гине зовсім молодим, не залишивши після себе навіть спогадів як про людину.

Така сама проблема в інших персонажів романів Кафки: герої роману «Замок», новели «Вирок» ховаються від життєвих проблем у собі і не витримують конфлікту зі світом реальності.


На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.