Гомер (приблизно VIII ст. до н. е.) - Стародавня Греція. Гомер. «Одіссея» - Золоті сторінки далеких епох

Зарубіжна література 10 клас (профільний рівень) - Н. М. Кадоб’янська - Сиция 2018

Гомер (приблизно VIII ст. до н. е.) - Стародавня Греція. Гомер. «Одіссея» - Золоті сторінки далеких епох

ГОТУЄМОСЯ ДО ДІАЛОГУ

1. Яка література називається античною?

2. Поміркуйте, чи зустрічали ви у повсякденному житті пам’ятки античної культури. За якими ознаками ви їх упізнавали?

3. Поділіться, які твори античної літератури вам запам’яталися найбільше і чому.

4. Поясніть, що означають поняття міфологія та епос.

5. Складіть інформаційне гроно з опорним словом Греція.

Текстів давньогрецької поезії і прози збереглося дуже мало. З античного епосу до наших днів дійшли тільки «Іліада» та «Одіссея», автором яких вважається Гомер. «Іліада», з якою ви ознайомились у 8 класі, розповідає про історію Троянської війни. Про пригоди, які спіткали Одіссея після перемоги на шляху додому, йдеться в «Одіссеї».

Достовірні дані про біографію Гомера відсутні. Існує думка, що він жив у кінці IX — VIII ст. до н. е. За часів античності автора «Іліади» та «Одіссеї» сприймали як історичну особу, проте вже стародавні греки не могли з певністю назвати місце його народження.

Не відоме також справжнє ім’я Гомера. Слово «гомер» перекладається як «співець», а в давній Греції «гомерами» називали сліпих співців.

Античне погруддя Гомера — це зображення сліпого старого.

Гомер перший давньогрецький поет, літературна спадщина якого здобула світову популярність і дійшла до наших днів. Його можна вважати засновником європейської літератури.

Гомер


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.