Сьюзан Таунсенд - Твори - Біографія, життя і творчість письменника

Сьюзан Таунсенд - Твори - Біографія, життя і творчість письменника

(2 апреля 1946 - 10 апреля 2014)

Сьюзан Таунсенд

Сьюзан Таунсенд народилася в 1946 році в Англії. Сім'я майбутньої письменниці відносилась до простих верств суспільства: її мати була кондуктором, а батько - листоношею. Сью була старшою з п'ятьох дочок. У віці семи років поступила в школу Glen Hills Infants and Juniors School, яку залишила в п'ятнадцять років після того, як провалила фінальний іспит.

Таунсенд перепробувала різні професії, включаючи двірника і рознощика газет. У вісімнадцятирічному віці вийшла заміж. Мрії про літературну кар'єру довелося відкласти. Від першого чоловіка у Сью народилося троє дітей.

Незважаючи на те, що вона не вчилася читати до восьмирічного віку, залишивши школу з п'ятнадцяти років без будь-яких кваліфікацій і маючи трьох дітей в молодому віці, вона завжди знаходила час для читання. Вона також писала таємно протягом двадцяти років.

Після того, як її перший шлюб розвалився і вона залишилася одна, Таунсенд зустріла інструктора з веслування та провідника Коліна Бродвею (англ. Colin Broadway) і незабаром сама стала інструктором з веслування на каное. Колін став батьком її четвертої дитини, дочки Ліззі. Саме Коліну Сью розповіла про свої мрії про літературу.

У 1978 році їй вдається поєднати греблю з літературною творчістю. Ще під час першого заміжжя Таунсенд захопилася читанням, вивчала історію літератури, пізнаючи різні стилі. Писала п'єси для театру “Фенікс” (Phoenix Arts Centre).

За першу свою п'єсу “Брюхоранг” в 1981 році Таунсенд отримала премію від лондонської телекомпанії “Темз Телевіжен” (англ. Thames Television). А ще через десять років її оголосили класиком англійської літератури.

Після публікації “Секретного щоденника Адріана Моля у віці 13 3/4”, Сью продовжувала змушувати націю сміятися. Вона написала сім додаткових томів щоденників Едріана і п'ять інших популярних романів.

Крім “Щоденників Адріана Моул” написала кілька п'єс, романи “Ми з королевою”, “Ковентрі відроджується”, “Діти-примари”.

У 1999 році лікарі діагностували у письменниці цукровий діабет, який привів до погіршення зору. До 2001 року Таунсенд остаточно осліпла, проте вона продовжує писати. За визнанням самої письменниці своїм найбільшим досягненням вона вважає те, що “її власні діти насолоджуються її суспільством і читають книги”.

Сью померла в 2014 році у віці шістдесяти восьми років. Вона як і раніше широко вважається улюбленою комічною британською авторкою.