Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Імпресіонізм в Європі та США

Імпресіонізм («враження») - в чистому вигляді не існує, це лише техніка, яка дозволяє залучати певні елементи живопису і фотокадру, а потім і кіно. Імпресіонізм відповідає еклектиці порубіжжя(синтезу): порубіжжя є кризою, а імпресіонізм виступає пошуком нового кута зору на дійсність. Імпресіонізм орієнтується не на розум, а на почуття. Відбувається поступовий відхід від мім етичного і перехід до сугестивного. Він є першим проявом модерністської техніки. Він не розмірковує, його бачення дійсності не є всеохопним, це погляд короткозорого, який нечітко бачить предмет, а швидше домальовує його уявою.

Спочатку в Європі імпресіонізм був радісним,як реакція на розвиток нової перспективи, але пізніше набуває рис паталогічного в людині. 19 ст. вся Європа тягнеться до Сходу, Схід для Заходу відкриває Флобер. Застосовується техніка молекулярного мистецтва: увесь світ розкладається на окремі фрагменти. Література зображає тип людини чуттєвої, але при цьому абсолютно звичайної.

Техніка: - Зруйнований сюжет і фабула: немає зв’язків, послідовності, інтриги, синтаксис руйнується. Акцент на суб’єктивному світі маленької людини, на її патологічних станах свідомості; - Відсутність чіткого образу самого героя; - Є описи, внутрішні монологи; -Питома вага споглядання і самозаглиблення; - Використання методики сугестії (навіювання); - Зміщення точки зору із зовнішньої на внутрішню; - Злиття оповідача з персонажем; - Техніка пленеру.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.