Йоанна Яґелло - польська письменниця, авторка творів для дітей та молоді. “Кава з кардамоном”: синтез підліткової повісті (стосунки в родині, перше кохання) та детективу (розгадування сімейної таємниці) - Польща - СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ

Йоанна Яґелло - польська письменниця, авторка творів для дітей та молоді. “Кава з кардамоном”: синтез підліткової повісті (стосунки в родині, перше кохання) та детективу (розгадування сімейної таємниці) - Польща - СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА В ЮНАЦЬКОМУ ЧИТАННІ

Усі уроки зарубіжної літератури 10 клас II семестр - Профільний рівень + рівень стандарту - 2018

Мета — формувати компетентності: предметні (знання особливостей розвитку сучасної зарубіжної літератури; знання життя та проблематики творчості Й. Яґелло; навички сприймання інформації на слух; уміння оцінювати культурно-мистецькі явища; культуру мовлення; аналітичне мислення; творчі здібності; любов до мистецтва; естетичний смак); ключові (уміння вчитися: навички самостійної роботи; пізнавальну активність; комунікативну: навички роботи в колективі; толерантне ставлення до думок і почуттів оточуючих; інформаційну: уміння самостійно опрацьовувати інформацію та презентувати її; уміння формулювати, висловлювати й обстоювати свою думку; здоров'язбережну: розуміння цінності життя й добрих родинних взаємин; загальнокультурну: прагнення літературної освіченості; читацькі інтереси; гуманістичний світогляд).

Тип уроку: урок опанування нових знань і формування на їхній основі вмінь та навичок.

Міжпредметні зв'язки: всесвітня історія, українська художня культура (мистецтво), українська література.

Основні терміни й поняття: підліткова повість, детектив, інтерв'ю.

Обладнання: портрет Й. Яґелло, видання її творів, ілюстрації до них.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Відома польська письменниця, журналіст і автор популярних підліткових романів Йоанна Яґелло є творцем книг, що здобули міжнародне визнання. Вона успішно співпрацює з популярними польськими журналами, виховує двох доньок і регулярно влаштовує тривалі піші походи, що допомагають їй очистити свідомість та придумати нові цікаві сюжети. літературну творчість митчині тепло приймають і читачі, і фахові критики. Упродовж наступних уроків ми докладно познайомимося з творчістю цієї письменниці.

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Повідомлення учнів (за випереджальним домашнім завданням)

(Учень (учениця) виступає із загальним оглядом життя та творчості Й. Яґелло. За потреби вчитель доповнює повідомлення учня (учениці).)

Йоанна Яґелло

2. Творча робота (за випереджальним домашнім завданням)

(Двоє учнів інсценують інтерв’ю з письменницею Й. Яґелло.)

3. Узагальнення вчителя

— Йоaнна Яґелло зажила популярності після виходу друком 2011 р. книги “Кава з кардамоном”, коли критики заговорили про авторку як про вже сформованого й самодостатнього письменника. Згодом “Кава з кардамоном” дістала два продовження — “Шоколад із Чилі” й “Тірамісу з полуницею”, де описано подальше життя Лінки. Відгуки на книги Йоанни Яґелло переважно позитивні. читачі та критики відзначають, що її романи захоплюють від першої сторінки й не відпускають до останньої. Багато пишуть, що під час читання справді дуже кортить зварити собі каву зі спеціями. Українською твори польської письменниці виходили друком у перекладі божени Антоняк та Ярослави Івченко.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ

Складання опорного конспекту (запис до зошитів)

· Складіть опорний конспект уроку за здобутою інформацією.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

1. Інтерактивний прийом “Ґронування” (запис до зошитів)

· За принципом ґронування складіть схему до постаті Й. Яґелло.

2. Інтерактивний прийом “Запитання авторові”

· Про що б ви запитали Й. Яґелло, якби мали нагоду поговорити з нею? Чому у вас виникли такі запитання?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати роман “Кава з кардамоном” Й. Яґелло.

>Випереджальне (індивідуальне; 3-4 учні): підготувати повідомлення про життя та творчість Й. Яґелло, інсценування інтерв’ю з письменницею.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.