Тематичне оцінювання № 6 - ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ - II семестр

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС

Мета: повторити й узагальнити вивчене, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та їх корекції; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення учнів, уміння висловлювати власні думки й обґрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: роди й жанри літератури, літературний герой, портрет, пейзаж, гумор, художні засоби.

ХІД УРОКУ

I. Короткий аналіз виконання робіт з розвитку зв’язного мовлення (можна цей етап перенести на наступний урок)

II. Оголошення теми й мети уроку, мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до написання контрольної роботи


2. Виконання тестових завдань

Варіант І

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Яка країна прославилась жінками-письменницями, одна з яких навіть стала лауреатом Нобелівської премії?

а) Росія;

б) Швеція;

в) Англія.

2. Звідки взятий вислів: «Ви вищі від риб, птахів, тварини, рослини. Маєте піклуватися про них»?

а) З Біблії,

б) з творів Дж. К. Ролінґ;

в) з творів А Ліндгрен.

3. Назвіть тему, яка об’єднує твори Е. Сетон-Томпсона, Дж. М. Даррелла, К. Паустовського, В. Біанкі.

4. Допишіть речення.

Фентезі — це...

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Дайте характеристику Пеппі Довгапанчохи з однойменного твору А. Ліндгрен.

2. Знайдіть спільне між Томом Сойєром і Гаррі Поттером.

Високий рівень (повна, змістовна, грамотна відповідь — 4 бали) Виконайте одне із завдань.

а) Напишіть твір «Мій улюблений твір сучасної дитячої літератури».

б) Складіть діалог «Що краще — прочитати книгу чи подивитися фільм за її сюжетом?»


Варіант ІІ

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Укажіть представника літератури фентезі:

а) А. Ліндгрен;

б) Е. Сетон-Томпсон;

в) Дж. Р. Р. Толкін.

2. Кому з письменниць літератури ХХ-ХХІ століть поставлено аж три пам’ятники ще за життя?

а) А. Ліндгрен;

б) С. Лагерлеф;

в) Дж. К. Ролінґ.

3. Визначте головну думку, яка об’єднує твори Е. Сетон-Томпсона, Дж. М. Даррелла, К. Паустовського, В. Біанкі.

4. Допишіть речення.

Анімалістична література — це...

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Дайте характеристику Гаррі Поттеру із творів Дж. К. Ролінґ.

2. Знайдіть спільне між Томом Сойєром та Пеппі Довгапанчохою.

Високий рівень (повна, змістовна, правильна відповідь — 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

а) Напишіть твір «Мій улюблений герой сучасної дитячої літератури».

б) Складіть діалог «Захоплення літературою фентезі — це корисно чи шкідливо?»

V. Підсумок уроку

VI. Домашнє завдання

Повторити весь матеріал підручника.