Контрольна робота за темами «Вступ», «Переклад та оригінал», «Билини і балади» - БИЛИНИ ТА БАЛАДИ

Контрольна робота за темами «Вступ», «Переклад та оригінал», «Билини і балади» - БИЛИНИ ТА БАЛАДИ

Розробки уроків - Світова література 7 клас - 2015 рік

Тема. Контрольна робота за темами «Вступ», «Переклад та оригінал», «Билини і балади»

Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам'ять, образне й логічне мислення, вміння відповідати на запитання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: виховувати на матеріалі фольклору та літератури повагу до загальнолюдських цінностей.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: оригінал, переклад, переспів, билина, балада, гіпербола, символ.

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку

Звернення вчителя до учнів

— Билини й балади, із якими ми ознайомилися, створені дуже давно. Але їхні ідеї на диво сучасні, а художня форма — досконала. Це колективна мудрість народу та його письменників Про це ви й викладете свої міркування на контрольній роботі.

ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

Варіант І

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1. Ілля Муромець приїхав до Києва з головною метою:

а) служити великому князю Володимиру;

б) служити своїй прекрасній дамі;

в) захищати рідну землю й віру;

г) похизуватися своєю силою, здобути багатство

2. Король Лір з фольклорної балади є образом:

а) вічним;    б) традиційним;

в) символічним;    г) фантастичним

3. Хто така Кунігунда в баладі Ф. Шиллера «Рукавичка»?

а) Дочка короля;

б) красива дівчина-селянка, у яку був закоханий лицар;

в) дама серця лицаря;

г) ворожка

4. Образами-символами у баладі А. Міцкевича «Світязь» є:

а) білі лілії, вода;    б) рукавичка, вересовий напій;

в) золота стріла, ріжок; г) гусла, ліра

5. Чому старий пікт із «Балади про вересовий напій» не відкрив королю секрет вересового напою?

а) Просто не знав або забув його; б) хотів дорого продати іншому королю;

в) вважав це зрадою свого народу; г) посоромився сина

Ключ: 1 — в); 2 — а); 3 — в); 4 — а); 5 — в).

6. Продовжте речення.

«Символ — це...»

Достатній рівень (2 бали)

7. Розкажіть про основні цикли билин і стисло охарактеризуйте їх.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань.

а) Напишіть твір «Образ справжнього лицаря, захисника вітчизни в баладах».

б) Продовжте діалог за таким початком: «Я думаю, що в наш час патріотизм не допоможе людям покращити якість їхнього життя, а тільки ускладнить...».

Усього: 12 балів.

Варіант ІІ

Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)

1. Ілля Муромець не поїхав до Києва об’‎їзною дорогою, тому що:

а) побоявся далекої об’‎їзної дороги;

б) захотів розчистити пряму дорогу від ворогів;

в) прагнув якомога швидше потрапити до княжого двору на бенкет;

г) біля річки Смородини жила його кохана дівчина, з якою він хотів зустрітися.

2. Робін Гуд у народних баладах є образом:

а) традиційним;    б) вічним;

в) казковим;    г) образом-символом

3. У баладі Ф . Шиллера «Рукавичка» зіставляються світи:

а) багатих і бідних;    б) лицарів і простих воїнів;

в) людей і звірів;    г) жителів міста і села

4. Княжна-світязянка, коли зрозуміла, що вороги наступають, попросила у Бога:

а) убити їх громом або забрати під землю;

б) щоб князь повернувся і захистив їх;

в) щоб під ворогами розверзлася земля;

г) щоб усі перетворилися на квіти

5. У «Баладі про вересовий напій» Р. Л. Стівенсона утверджується ідея:

а) захисту природи;    б) дотримання морально-етичних законів;

в) волі, патріотизму, честі;    г) великої роль мистецтва в житті людини

Ключ: 1 — в); 2 — б); 3 — в); 4 — а); 5 — в).

6. Продовжте речення.

«Гіпербола — це...»

Достатній рівень (2 бали)

7. Розкажіть про види перекладів, переспіви та стисло охарактеризуйте їх.

Високий рівень (4 бали)

8. Виконайте одне із завдань

а) Висловіть своє судження про те, настільки в наш час актуальною є ідея свободи і служіння народові

б) Напишіть твір «втілення людських чеснот в образах героїв билин» Усього: 12 балів.

IV. Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про В. Скотта та історичну добу, зображену в романі «Айвенго».

V. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

♦ Продовжте речення.

«Найбільш складним для мене виявилося завдання...»







На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.