Тематична атестація № 4 - контроль знань за творчістю Е. Гофмана
Уроки зарубіжної літератури 9 клас
Мета: здійснити контроль знань за вивченою темою; перевірити засвоєння термінів із теорії літератури; виховувати прагнення досягти високого результату.
Обладнання: картки із завданням.
Тип уроку: урок контролю знань.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми та мети уроку
II. Ознайомлення учнів із завданням. Виконання роботи
Варіант І
Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть, яке з тверджень є правильним щодо, суті романтизму:
а) протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності;
б) наявність правил та канонів;
в) тенденція до типізації, настанова на «правдиве» відображення світу;
г) гуманізм та зображення гармонійно розвиненої людини.
2. Укажіть добу, до якої зверталися романтики у пошуках естетичного ідеалу:
а) Відродження;
б) Середньовіччя;
в) античність;
г) Просвітництво.
3. Укажіть, які твори не належить перу Е. Гофмана:
а) «Золотий горнець»;
б) «Володар мух»;
в) «Лускунчик»;
г) «Володар бліх»;
4. Укажіть, що слугувало Е. Гофману засобом для розуміння умовностей життя:
а) новітня філософія;
б) теорія єдності зі світом;
в) прагматизм;
г) фантастика.
Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
5. Укажіть, що подарувала фея Рожа Гожа малому Цахесові:
6. а) гроші;
7. б) титул;
в) золоті волосини;
г) чарівний гребінець.
6. Укажіть, у якому місті відбуваються події, зображені в казці Гофмана «Золотий горнець»:
а) у Дрездені;
б) у Берліні;
в) у Празі;
г) місто невідоме.
7. Укажіть тему вірша Г. Гейне «Чому троянди...»:
а) природа;
б) нерозділене кохання;
в) поет і поезія;
г) самотність.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором декількох правильних відповідей
8. Укажіть, які твори належать перу Г. Гейне: а) «Лорелей»;
б) «Ніч тиха»;
в) «Лускунчик»;
г) «Самотній кедр...».
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю 9. Образ героя, переживання, думки і почуття якого відображені в літературному творі, це — ... (ліричний герой).
10. Зіткнення яких двох світів відображено у творах Е. Гофмана? (Матеріального та духовного)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
11. Коротко охарактеризуйте ліричного героя «Книги пісень» Г. Гейне і скажіть, чи тотожний він авторові.
Варіант II
Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть, як називається літературний напрям, якому притаманним є протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності.
а) імпресіонізм;
б) класицизм;
в) реалізм;
г) романтизм.
2. Укажіть, як називається негативна оцінка предмета або явища через його висміювання; комічний ефект досягається завдяки тому, що справжній смисл висловлювання замаскований.
а) сатира;
б) гумор;
в) іронія;
г) сарказм.
3. Укажіть, якій тематиці присвячені перші твори Е. Гофмана:
4. а) музичній;
5. б) пригод та подорожей;
6. в) філософській;
7. г) оспівування природи.
8. Укажіть, ким був Балтазар, герой твору Е. Гофмана «Крихітка Цахес»:
а) філософом;
б) скептиком;
в) філістером;
г) поетом.
Середній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді
9. Укажіть, хто допомагає Балтазарові:
а) фея Рожа Гожа;
б) Ціннобер;
в) Проспер Альпанус;
г) князь Барсануф.
10. Укажіть, як звати головного героя казки Е. Гофмана «Золотий горнець»:
а) Фабіан;
б) Анзельм;
в) Мош Терпін;
г) Пульхер.
11. Укажіть тему вірша Г. Гейне «Не знаю, що стало зі мною...»:
12. а) природа;
13. б) нещасливе кохання;
в) поет і поезія;
г) самотність.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором декількох правильних відповідей
14. Укажіть, які з творів належать перу Е. Гофмана:
а) «Золотий горнець»;
б) «Володар мух»;
в) «Лускунчик»;
г) «Володар бліх».
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю
15. Неіснуюче в дійсності, створене фантазією, уявою — ... (фантастика).
16. Яке останнє благодіяння для Ціннобера робить фея Рожа Гожа після його смерті? (Фея перетворює Ціннобера на красеня, а у його матері на городі виросла чудова солодка цибуля.)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
17. Назвіть романтичні риси поезії Г. Гейне (не забудьте при цьому розповісти про почуття і світосприйняття автора).
III. Домашнє завдання
Повторити вивчене про романтизм; для 2-3 учнів: підготувати повідомлення про життя та творчість Дж. Байрона, підібрати цікаві факти з біографії поета: знайти визначення терміна «карбонарії».