Контрольний твір за творчістю О. Пушкіна та М. Лермонтова
Мета: розвивати письмове зв'язне мовлення та творчі здібності учнів; узагальнити та систематизувати знання учнів з вивченої теми; виховувати прагнення досягти високого результату.
Тип уроку: контроль знань і творчих умінь.
ХІД УРОКУ
І. Повідомлення теми та мети уроку
✵ Ознайомлення із запропонованими темами для написання творів
Теми для творів
I. Зображення життєвих ідеалів героїв роману О. Пушкіна «Євгеній Онєгін».
II. Образ автора в романі О. Пушкіна «Євгеній Онєгін».
III. «А щастя було таким можливим, таким близьким...» (за романом О. Пушкіна «Євгеній Онєгін»).
IV. Що я відкрив (-ла) для себе в поезії О. Пушкіна.
V. Проблеми особистого щастя в романі М. Лермонтова «Герой нашого часу».
VI. Зображення долі молодого покоління XIX ст. у романі М. Лермонтова «Герой нашого часу».
VII. Тема «зайвої людини» в російській літературі першої половини XIX ст.
VIII. Своєрідність поезії М. Лермонтова.
✵ Написання творів на чернетках
✵ Домашнє завдання
Переписати твір у чистовик; підібрати цікаві відомості про життя М. Гоголя, висловлювання відомих людей про нього та його творчість.
Посилання на схожі матеріали:
- Е. Сетон-Томпсон. «Лобо». Характеристика центральних образів оповідання — Розробки уроків
- Аурел Скобіоале «Оповідання» — Розробки уроків
- «Герой нашого часу» М. Ю. Лермонтова — філософський, морально-психологічний роман про долю покоління. Особливості розвитку сюжету й композиції у творі — Розробки уроків
- Моральний зміст новели О. Генрі «Дари волхвів» та її зв'язок з біблійним сюжетом — Шкільний твір
- Рецензія на оповідання Рея Бредбері «Канікули» — Рецензія
- «Кентерберійські оповідання» Джефрі Чосера — Стаття
- Функціональність історико-культурного контексту в розкритті проблемно-тематичної основи роману «Овідій Назон- поет»Яцека Бохенського — Реферат
- До вивчення оповідання Геній — Підручник
- Романи Патріка Зюскінда «Парфумер» і оповідання Милорада Павича «Дамаскін» теми ідентичності, моралі та постмодерністської гри зі словом — Шкільний твір
- Твір на тему: «Пророк» О. С Пушкіна і М. Ю. Лермонтова — Шкільний твір
- Етель Лїліан Войнич «Овід» — hrestomatia
- Твір на тему: Залізна логіка головного героя та простота його дедуктивного методу (за оповіданнями Артура Конан Дойля) — Шкільний твір
- Проаналізуйте соціально-психологічний роман Лермонтова Герой нашого часу. Розкрийте історію створення, композиційну будову та поети кальні особливості — Теорія літератури
- О. Генрі. «Вождь червоношкірих» — розробка уроку, 6 клас НУШ — Розробки уроків
- Роберт Шеклі «Заповідна зона — літературний диктант Так чи Ні» — Дидактичні матеріали
Дата останньої редакції: 02 березня 2026