Давньоруський богатир Ілля Муромець (на основі билин про Іллю Муромця) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Таємничими, загадковими і прекрасними були давні слов'яни, що утворили державу — Київську Русь. Цікавим був і фольклор давніх русичів, в якому особливе місце посідають билини. Чимало богатирів породила земля Руська, найстаршим із них був Ілля Муромець.

Ілля — хліборобів син, який мешкав у місті Муромі. Тридцять літ він сидів сидячки, аж поки «старчики мандровані» не дали йому випити «питтячка медового», від якого зцілився герой. Вони й розказали Іллі, яка доля йому судилася: «Будеш ти, Іллє, славним витязем, смерть тобі в бою не написана: сміло бийсь, воюй, богатир лихий».

Не повірив спочатку Ілля словам старчиків та після пиття дивного відчув силу велику. Перевіряючи сам себе, повирубував він велетенські дуби-кряжі. Аж тоді тільки повірив у свою силу.

Купив Ілля Муромець коня, взяв зброю та й пішов землю рідну від ворогів боронити. А була їх сила-силенна! Захищав богатир славний град Чернігів, бився із страшним Соловієм Розбійником. І завжди перемагав Ілля Муромець, бо сили йому додавала земля рідна, яку він захищав.

У билині Ілля змальований патріотом, мужнім захисником рідної землі, сильним, як людина з власного гідністю, що не плазує навіть перед князем київським. Вірно стояв він на стражі землі Руської, захищати яку вважав своїм святим обов'язком. Тому й любили його русичі і зберегли на віки вічні його ім'я.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.