Давньоруський богатир Ілля Муромець (на основі билин про Іллю Муромця) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 7 клас

Давньоруський богатир Ілля Муромець (на основі билин про Іллю Муромця) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Таємничими, загадковими і прекрасними були давні слов'яни, що утворили державу — Київську Русь. Цікавим був і фольклор давніх русичів, в якому особливе місце посідають билини. Чимало богатирів породила земля Руська, найстаршим із них був Ілля Муромець.

Ілля — хліборобів син, який мешкав у місті Муромі. Тридцять літ він сидів сидячки, аж поки «старчики мандровані» не дали йому випити «питтячка медового», від якого зцілився герой. Вони й розказали Іллі, яка доля йому судилася: «Будеш ти, Іллє, славним витязем, смерть тобі в бою не написана: сміло бийсь, воюй, богатир лихий».

Не повірив спочатку Ілля словам старчиків та після пиття дивного відчув силу велику. Перевіряючи сам себе, повирубував він велетенські дуби-кряжі. Аж тоді тільки повірив у свою силу.

Купив Ілля Муромець коня, взяв зброю та й пішов землю рідну від ворогів боронити. А була їх сила-силенна! Захищав богатир славний град Чернігів, бився із страшним Соловієм Розбійником. І завжди перемагав Ілля Муромець, бо сили йому додавала земля рідна, яку він захищав.

У билині Ілля змальований патріотом, мужнім захисником рідної землі, сильним, як людина з власного гідністю, що не плазує навіть перед князем київським. Вірно стояв він на стражі землі Руської, захищати яку вважав своїм святим обов'язком. Тому й любили його русичі і зберегли на віки вічні його ім'я.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.