Життя середньовічної Англії - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - В. СКОТТ - ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

У романі «Айвенго» зображується епоха раннього Середньовіччя, зокрема XII століття. У цей період в Англії відбувалося утвердження феодальних відносин, що супроводжувалося закріпаченням селянства. Цей процес ускладнювався вторгненням норманів. Іноземці захоплювали кращі землі, тим самим поступово витісняючи місцевих землевласників.

Дія роману розпочинається приблизно 1194 року і пов'язана з поверненням короля Річарда і Левове Серце після тривалої відсутності до Англії. Йому довелося весні напружену боротьбу проти свого брата Джона, який намагався захопити престол. Боротьба утруднювалася тим, що принцаДжона підтримувала частина феодалів.

У романі зображено різні соціальні прошарки. Серед них — вища королівська верхівка: принц Джон, король Річард І. Духовенство — пріор Еймер, монахи з різних абатств. Англосаксонські феодали — Седрік, Ательстан, леді Ровена та інші.

Лицарі представлені образами Айвенго, Бріана де Буагільбера, Моріса де Брасі, Фрона де Брефа та інших. Автор не обходить увагою селян (Гурт, Вамба), городян, вільних йоменів.

Слід зазначити, що в романі однаково правдиво зображені представники різних класів, їхні переживання, проблеми, вчинки. Героїв показано різнобічно: є позитивні, є і негативні. Реальні історичні особи та вигадані персонажі, що представляють різні соціальні класи англійського суспільства, зображені у романі досить яскраво й глибоко. Читач розуміє їхні вчинки, знайомиться із звичаями, віруваннями. Отже, у зображені персонажів В. Скотт дотримується принципу об'єктивності.

Усі події твору майстерно вплітаються у сферу історичної дійсності та є історично вмотивованими. Історія і художній вимисел поєднуються в єдине ціле. Саме це й вирізняє твори В. Скотта.

Окрім того, письменник детально змальовує середньовічні замки, одяг саксонців і норманів, описує їхні свята. Цікавим для сучасного читача є змалювання лицарського турніру, на який зібралося багато людей, котрі на деякий час забувають про усілякі проблеми. Це дні торжества лицарської доблесті та честі, сміливості, мужності.

Зображує автор і легендарного героя фольклорних англійських балад Робін Гуда та його військо, які є втіленням ідеї боротьби за свободу і справедливість.

Таке різне життя середньовічної Англії цікавить і захоплює читачів, які одержують багато інформації про цей період англійської історії.