Велична пісня геройства й мужності - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ГОМЕР, ТІРТЕЙ, САПФО, АНАКРЕОНТ, ЕСХІЛ, СОФОКЛ, ВЕРГІЛІЙ, ГОРАЦІЙ, ОВІДІЙ - ЛЮДИНА ТА її СВІТ У ДАВНІХ ЛІТЕРАТУРАХ - 8 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

У поемі Гомера «Іліада» найбільше уваги приділено образам Ахілла й Гектора, що є представниками ворогуючих сторін.

Ахілл — наймогутніший герой Троянської війни, син фесалійського володаря Пелея і морської богині Фетіди. Під час Троянської війни Менелай наполягав на участі і у поході Ахілла, тому що такою була воля богів: греки переможуть, якщо на їхньому боці виступить наймогутніший герой Греції.

Як відомо з міфів, Гектор був сином троянського царя Пріама і Гекаби. Він очолив троянське військо і прославився на десятому році війни.

Обидва герої зображені мужніми, сміливими і хоробрими воїнами, які захищають батьківщину, родину.

Герої зійшлися у двобої, й Ахілл здолав Гектора, помстившись тим самим за вбитого Патрокла, свого найкращого товариша й побратима.

Гектор помирає як справжній герой, до останнього захищаючи Трою.

Як відомо зі змісту поеми, Гектор дорікав Ахіллові, що в того «в грудях заліз не серце». І подальші події підтвердили ці слова. Ахілл дійсно виявив надзвичай ну жорстокість до Гектора. Він відмовляється виконати останнє прохання Гектора. Навпаки, Ахілл прив'язав тіло мертвого воїна до колісниці й пустив до стін Трої. Такою страшною була помста Ахілла за смерть Патрокла та багатьох інших ахейців.

Зворушують сторінки поеми, присвячені прощанню Гектора з дружиною та сином перед двобоєм. Востаннє пригортаючи до грудей свого маленького сина, Гектор мріє, щоб він виріс ще величнішим за нього. Батько звертається до богів з таким проханням: «Зевсе та інші богове, зробіть, щоб дитя моє любе Стало таким же, як я, у троянському війську найкращим». Прощається він із дружиною Андромахою, звертаючись до неї зі словами, які сприймаються як заповіт: «Люба! Ти серце собі не в'яли понад міру журбою, Бо мимо долі мене ніхто у Аїд не спровадить».Гектор наказує їй займатися домашніми справами, виховувати сина, оскільки війна — чоловіча справа. Андромаха засмучена розлукою з чоловіком, серце їй віщує зле, і подальші події довели правдивість її побоювань.

Слід зазначити, що автор позитивно ставиться до обох героїв, незважаючи на те що вони є представниками ворогуючих сторін. У поемі неодноразово підкреслюється такі риси характеру Ахілла, як мужність, сміливість, гордість, запальність, готовність захищати свою батьківщину, вірність у дружбі. Гомер, звичайно, симпатизує грекам. Та разом з тим він не приховує і негативних рис героя: нестримний гнів, який часто породжує жорстокість. Автор засуджує і наругу Ахілла над тілом Гектора, вважає це негідним вчинком.

Прочитавши поему «Іліада», складається враження, що Гомер більше симпатизує Гекторові, наділяючи його мужністю, стриманістю, щирістю, людяністю, мудрістю, зображує його люблячим чоловіком і батьком. У троянського героя від сутні негативні риси вдачі.

У цілому, герої є достойними супротивниками, гордістю свого народу і батьківщини. Вони є уособленням ідеалу людини, героя, воїна античних часів.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.