Чи можна досягти найвищого блаженства? (Данте «Божественна комедія», частина третя - «Рай») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКА ПОЕЗІЯ. ФРАНЦУЗЬКИЙ ГЕРОЇЧНИЙ ЕПОС. АЛІҐ'ЕРІ ДАНТЕ - ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНЕ РОЗМАЇТТЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ- 8 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

У третій пісні ліричний герой поеми потрапляє до Раю. Рай уявляється йомуувигляді величезної троянди, на пелюстках якої знаходяться душі праведників. Над ними, в оточенні сліпучого сяйва, перебуває Бог. З тексту поеми відомо, що біля райської брами Вергілій залишає поета, а замість нього з'являється Беатріче.

Ця жінка підноситься у сан святої. Поет садовить її, осяяну славою, десь недалеко від верховного божества. Беатріче завжди зображена у яскравому світлі, тому що вона є ідеалом Данте. Беатріче — ангел, вона чиста душею, є символом чистого, вічного кохання.

Образ Беатріче супроводжував Данте протягом усієї мандрівки, тому що він вірив у велику силу цього почуття, у те, що воно може допомогти людині перенести усілякі негаразди. Узображенні образу Беатріче виявилася певна сміливість Данте: поет підносить небесну жінку до рівня святої. Не забуваймо, що твір писався у гущі середньовічного мороку, коли одне необережне слово викликало звинувачення в єресі і загрожувало вогнищем інквізиції.

Із змісту третьої частини випливає ідея торжествуючої й облагороджувальної Любові, яка втілюється в образі Беатріче: «Уяву сила зрадити була, Та, мов колеса, ясні і веселі, Жадобу й волю долі повела Любов, що водить сонце й зорні стелі" (переклад Є. Дроб'язка).

У своїй поемі Данте вказує найвірніший, на його погляд, шлях очищення: звернення до Бога, який є втіленням справжньої істини.

На думку Данте, моральною метою кожної людини має бути доброчесність, через яку можна піднестися до Бога й обрати вірний шлях у житті. Тобто у своєму творі поет обстоює цінність духовного, насиченого, осмисленого життя. Це була носить прогресивна думка для періоду середньовіччя.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.