Бароко як синтез традицій - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО БАРОКО - 9 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Зрозуміло, що ніщо не виникає на порожньому місці: у будь-якого явища завжди є підгрунтя, джерела, які підживлюють своїми чистими струменями нове. Так сталося і з бароко.

Ця літературно-історична доба, літературний напрям живилися від двох величних і величезних епох — Середньовіччя та. Відродження.

Що ж взяло собі від них бароко? Які нові мистецькі відкриття з'явилися від синтезу, а інколи й протистояння двох попередніх епох?

У добу Середньовіччя людина центром Всесвіту вважала Бога. У добу Відродження цим центром стала людина. Відомо, що бароко розкрило перед нею трагічність її існування. Отже, цілком зрозуміло, що доба бароко почала зображувати Людину у складних стосунках з Богом.

Поширення християнства у добу Середньовіччя змінилося в добі наступній відродженням інтересу до античності, отже, до язичництва. Зважаючи на те, що все нове прокладає собі шлях через боротьбу, доба Бароко об'єднала в собі елементи двох релігій, відкриваючи цим нові художні можливості для митців. Культ Бога в Середньовіччі та культ Людини Відродження дали світові небачену віру в її духовні можливості особистості. Цю віру дослідники вбачають у мистецтві Бароко.

Нерозгадані таємниці Всесвіту, які намагалися розкрити митці Середньовіччя, і віра в Єдність, гармонійність світу Відродження — цей духовний досвід людства двох епох штовхав митців Бароко протиставляти духовне буття земній марноті, і новою силою шукати відповідей на таємниці життя. Митці Бароко спробували використати досвід минулих поколінь ще й для того, щоб примирити розум і віру. Як відомо, саме Середньовіччя навчало людину опиратися на віру, в той час як Відродження вірило у людський розум.

Бароко об'єднало світські та релігійні мотиви, ускладненість готики Середньовіччя з простотою та гармонійністю форм Відродження. Це зумовило збагачення форм, їх різноманітність, інтеграцію.

Отже, все вищесказане доводить, що бароко створювалося як синтез традицій двох попередніх епох.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.