Кого можна назвати Людиною? (За віршем Р. Бернса «Чесна бідність») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС - СВІТ ДИТИНСТВА - 5 клас

Кого можна назвати Людиною? (За віршем Р. Бернса «Чесна бідність») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС - СВІТ ДИТИНСТВА - 5 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Кого можна назвати Людиною? (За віршем Р. Бернса «Чесна бідність»)

На нашій планеті живе величезна кількість людей, але чи кожного можна нажати Людиною з великої літери?

Серед тих, хто запропонував свої рецепти виховання справжньої людини, слід назвати й англійського поета Роберта Бернса. Свої погляди поет виклав у вірші Чесна бідність».

Для нього найголовнішим у людині є не багатство, не титул, а чесність. «Званий — лиш карб, людина — скарб, цінніший від усього», — пише автор. І дійсно, багатство можна втратити, дорогий одяг може зноситися, а чесність, людяність, розум, порядність залишаються назавжди:

Бундючиться вельможний лорд,

Що сотні слуг у нього;

Дурний, як пень, лихий, як чорт,

А строїть з себе Бога.

Нічого, нічого,

Що стрічка й хрест у нього,

Бо хто розумний чоловік, —

Сміється з того всього.

(Переклад М. Лукаша)

Звання Людини не можна купити, адже шляхетність теж не продається. «Шляхетний дух, шляхетний ум» виховується моральними принципами, які засвоюються з дитинства. Отже, виходячи зі змісту поезії, можна дійти висновку, що не матеріальні, а моральні принципи є ціннішими для Р. Бернса.

Окрім того, в останній строфі вірша звучить надія на те, що «ум і честь» проб'ють дорогу до нового суспільства. А ще — віра у братерство чесних, розумних людей усього світу. Адже їм нічого ділити.

Незважаючи на те що минуло понад двісті років від часу написання вірша Чесна бідність», проблеми, порушені в ньому, ще й досі є дуже важливими. Духовність, шляхетність, честь, чесність, розум, благородство душі — це риси справжньої людини, які слід виховувати в собі кожному. Тільки такі люди зможуть побудувати здорове суспільство, що піклуватиметься про кожну особистість.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.