Роберт Шеклі (1928 - 2005) - ОБРАЗ МАЙБУТНЬОГО В ЛІТЕРАТУРІ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Роберт Шеклі (1928 - 2005) - ОБРАЗ МАЙБУТНЬОГО В ЛІТЕРАТУРІ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Класиком світової фантастики називають Роберта Шеклі. Він народився у Нью-Йорку, але закінчивши школу переїхав до каліфорнії, де працював буфетником, садівником, кур’‎єром. Роберт продовжив освіту в Нью-Йоркському університеті тільки після демобілізації з лав американських військових сил, відслуживши в Кореї редактором армійської газети.

Отримавши ступінь бакалавра мистецтв, Шеклі з 1951 року почав співпрацю з науково-фантастичними журналами, публікуючи в них сотні своїх творів. Оповідання Шеклі відрізнялися гумором, оригінальністю сюжету та несподіваним фіналом, тому журнали залюбки брали їх до друку.

У скорому часі Шеклі отримує нагороду як найбільш перспективний молодий письменник-фантаст. На запитання, чому він для своєї творчості обрав саме фантастику, Шеклі відповідав, що вона не обмежує уяву митця.

Все в долі молодого автора складалося дуже вдало, оповідання Роберта почали друкувати найпопулярніші журнали мільйонними накладами. Однак все раптово закінчилося з появою телебачення. Редакції журналів закривалися, заробітки зменшувалися.

Письменнику довелося «перебудовуватися»: він писав епізоди до телесеріалів, детективні оповідання та романи. А в 1990-ті роки працював над сценарієм до комп’‎ютерної гри тощо.

У квітні 2005 року Роберт Шеклі побував в Україні на літературному фестивалі письменників-фантастів. Тут він застудився і стан його здоров’‎я критично погіршився, через що він був госпіталізований. Повернувшись в Америку і переживши складну операцію, Роберт Шеклі знову почав планувати поїздку в Україну, але у грудні цього ж року письменника не стало.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.