Короткий переказ - МІФОЛОГІЯ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН - МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ - 6 КЛАС

Короткий переказ - МІФОЛОГІЯ ДАВНІХ СЛОВ’ЯН - МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ - 6 КЛАС

Пітьму пронизувало Око, що летіло з Вічності. Одного разу спустилося воно і пустило Сльозу-Росинку, з якої з’‎явився Першобог — птиця Сокіл. Він пустив золоту Сльозу-Росинку, що впала на Око. І з’‎явився великий острів. Пустив на нього Сокіл срібну Сльозинку — утворилося озеро Живої Води; зелену — проросли дивовижні квіти й високі трави. І зніс Сокіл золотий жолудь, з якого виріс розкішний й могутній Дуб-Стародуб з молодильними яблуками — плодами невмирущості. Злетів Сокіл на вершину Дуба й сказав, що звідси буде створювати Світ.

Сокіл зніс два яйця: біле і чорне. Впали вони в озеро Живої Води, і вродилися з них Білий і Чорний лебідь, які стали люто битися. Сокіл зупинив їх і перетворив на велетнів. І став білошкірий Білобогом, Володарем Світла й Білого Світу; а чорношкірий — Чорнобогом, Володарем Ночі і Пітьми. І сказав Сокіл: «Ви є Добро і Зло, Краса і Погань, Світло і Тьма, Правда і Кривда. І ви будете завжди, будете скрізь, будете вічно, бо ви є Життя. І ті, що прийдуть, не зазнають Добра без Зла, не зазнають Краси без Погані, бо інакше — не знатимуть, що таке життя і навіщо жити в ньому».


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.