Короткий переказ - МІФОЛОГІЯ МЕСОПОТАМІЇ - МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ - 6 КЛАС

Короткий переказ - МІФОЛОГІЯ МЕСОПОТАМІЇ - МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ - 6 КЛАС

У безмежному океані Апсу були могутні сили Me, які керували усім. Якось володарка морської води — Тіамат — задумала створити богів, які б подбали про небо, землю та людей. Для цього змішала свої води з Апсу. У богів з’‎явилися галасливі діти, які дратували Апсу. Тож він вирішив знищити їх. Але Енкі розкрив цей задум і вбив Апсу. Тоді Тіамат створила жахливих чудовиськ, щоби помститися Енкі і богам. Та Мардук, син Енкі, переміг Тіамат, і став царем богів. Розрубивши тіло Тіамат навпіл, він створив світ: зогнув верхню половину у формі неба; з печінки зробив Місяць; з нижньої половини — Землю. На честь Мардука боги побудували святилище — Вавилон, «храм великих богів».

Пізніше Енкі вирішує створити нових істот — людей, які трудитимуться на благо богів. Він бере шматок глини і занурює в кров принесеного в жертву бога. Богиня-мати Нінту (Нінмах) розкладає це «тісто» в чотирнадцять форм — з семи вийдуть чоловіки, з інших семи — жінки. Через дев’‎ять місяців з’‎являється перше покоління людей.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.