ГАМЛЕТ, ПРИНЦ ДАНСЬКИЙ У ЖИВОПИСІ, ТЕАТРІ ТА КІНО - Вільям Шекспір 1564-1616 - ЗОЛОТІ СТОРІНКИ ДАЛЕКИХ ЕПОХ

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

ГАМЛЕТ, ПРИНЦ ДАНСЬКИЙ У ЖИВОПИСІ, ТЕАТРІ ТА КІНО - Вільям Шекспір 1564-1616 - ЗОЛОТІ СТОРІНКИ ДАЛЕКИХ ЕПОХ

Знаменита трагедія В. Шекспіра «Гамлет, принц данський» утілена у творах світового живопису.

Дж. В. Вотергаус у своїх картинах створив три різні трагічні образи Офелії. На першій картині, створеній у 1889 р., художник показує ЇЇ на луці, сумною й задумливою; на картині 1894 р. — Офелія біля озера, якраз перед загибеллю; на полотні 1910 р. зображено героїню, яка стоїть на березі, торкаючись дерева, готується зробити свій останній крок у воду.

Неможливо порахувати, скільки разів «Гамлет» був поставлений на сценах театрів світу. Мрія всіх великих акторів — зіграти Гамлета.

Перша дата постановки «Гамлета» невідома, але припускають, що прем’‎єра відбулася в 1601 р. в Лондоні, на сцені театру «Глобус». Першим виконавцем ролі Гамлета був Р. Бербедж — знаменитий трагедійний актор тодішньої Англії.

Особливе місце серед акторів, які зіграли Гамлета, посідає французька акторка, яку часто називають Божественною Сарою, — С. Бернар. Вона зіграла Гамлета в 1899 р., у віці 55 років.

Українському глядачеві добре відома вистава «Гамлет» російського режисера К). Любимова, прем’‎єра якої відбулася в листопаді 1971 р. в Театрі на Таганці (Москва), де головну роль зіграв бард, актор і поет В. Висоцький.

У 1943 р., під час Другої світової війни, в окупованому німцями Львові, учні Л. Курбаса, Й. Гірняк і В. Блавацький, поставили «Гамлета». До сьогодні «Гамлет» не сходить зі сцен найкращих театрів України.

Однією з найкращих екранізацій трагедії вважають кінофільм «Гамлет» британського режисера й сценариста Л. Олів’‎є, він зіграв і головну роль. Кінофільм отримав багато нагород, серед яких: три премії Міжнародного кінофестивалю у Венеції, чотири премії «Оскар».

Найяскравішим сучасним фільмом уважають «Гамлета», знятого італійським режисером Ф. Дзеффіреллі в 1990 р. (Велика Британія), де головну роль виконав актор, режисер, сценарист і продюсер, лауреат двох премій «Оскар» і премії «Золотий глобус» М. Гібсон. Критики неоднозначно оцінили роль Гамлета у виконанні актора.

Дж. В. Вотергаус. Офелія. 1889 р.

Дж. В. Вотергаус. Офелія. 1894 р.

Дж. В. Вотергаус. Офелія. 1910 р.

1. Уявіть, що вам запропонували зіграти роль Гамлета. Як би ви хотіли розкрити образ традегійного героя? Які його риси увиразнити?

2. Перегляньте одну з кінострічок або вистав, створену за твором В. Шекспіра «Гамлет». Напишіть рецензію.

М. Гібсон у ролі Гамлета. 1990 р.

С. Бернар у ролі Гамлета. 1899 р.

Л. Олів’‎е в ролі Гамлета. 1948р.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.