Світова література 6 клас - Волощук Євгенія - Генеза 2014

ДАВНЬОІНДІЙСЬКИЙ МІФ ПРО СТВОРЕННЯ НОЧІ - ЗІ СКАРБНИЦІ МІФІВ ДАВНІХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

РОЗДІЛ 2 ЗІ СКАРБНИЦІ МІФІВ ДАВНІХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ


ДАВНЬОІНДІЙСЬКИЙ МІФ ПРО СТВОРЕННЯ НОЧІ


Коли Яма помер, Ямі1, його сестра й кохана, невтішно проливала багато сліз і не було кінця її горю. Дарма боги намагалися полегшити тягар її скорботи. На всі їхні вмовляння та напучування вона відповідала: «Але ж він помер лише сьогодні!» А тоді ще не було ні дня, ні

1Яма та Ямі — близнюки, які народилися від бога Сонця. Вони ані на мить не розлучалися, доки Яма не помер. Він став першою людиною, яка пішла з життя. Тим самим Яма проторував для людського роду шлях до царства смерті.

ночі. Боги сказали: «Так вона про нього не забуде. Ми створимо ніч!» І вони створили ніч. І ніч минула, і настав ранок; і вона забула про нього. Відтоді кажуть: «Зміна ночі й дня приносить забуття горя».

Переказ В. Ермана та Е. Тьомкіна, переклад українською Є. Волощук

Літературний пракртикум

1. До яких тематичних груп належать прочитані вами давньо

індійські міфічні оповіді?

2. Перекажіть давньоіндійський міф про створення світу. Які природні сили та надприродні істоти в ньому згадуються?

3. Як у давньоіндійському міфі про Яму та Ямі пояснено виникнення ночі? Завдяки чому природне явище в цьому міфі перетворюється на фантастичний сюжет?

4. Яку життєву мудрість вкладено в давньоіндійський міф про створення ночі? Знайдіть у переказі рядок, що містить відповідне повчання. Розкрийте його зміст. Чи згодні ви з таким висновком?