Спиридон Вангелі «Проліски». Урок-інтерв'ю - БУТИ ПОРЯДНОЮ ЛЮДИНОЮ - 2 КЛАС

Розробки уроків - Зарубіжна література 2-4 класи

Мета: ознайомити з жанром оповідання; вчити визначати у творі головні події; вдосконалювати читацькі уміння; розвивати вміння аналізувати й синтезувати, ставити запитання; виховувати любов, бажання піклуватися про близьких людей.

Обладнання: мікрофон; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Вже дзвінок нам сигнал дав —

Працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Гра «Відгадай» (на уміння розпізнавати різні жанри творів)

Учитель зачитує уривки творів, діти називають, який це жанр, і доводять свою думку.

• Свої сухарі добріші від чужих пирогів. (Прислів’я)

• У воді родиться, а води боїться. (Загадка)

• Лю-лі, лю-лі, соколя, спи-засни, моє дитя. (Колискова)

• Пальчик, пальчик, де ти був?

• Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найбільшим заспівав, заспівав. (Забавлянка)

•  Сітка-вітка, дуб — дубки, поставали козаки.

Шабельки — брязь! Вийди, князь! (Лічилка)

•  До двох іграшкових автомобілів прив’язують шнури завдовжки 5-10 метрів, а на їх краї — дві палички. За сигналом судді діти починають накручувати шнури на палички, підтягуючи автомобілі. (Гра)

•  — Ой, не їж мене, — заблагав Яструб. — Відпусти мене на волю. (Народна казка)

•  — Бабусю, які у тебе великі руки!

— А це щоб міцніше тебе обнімати! (Літературна казка)

2. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми ознайомимось із ще одним жанром, а урок проведемо у вигляді інтерв’ю. Чи відомо вам, що означає це слово? (Інтерв’ю — опитування людини за певною темою, яке проводить журналіст з метою публікації або показу в ЗМІ. Інтерв’ю дозволяє зібрати інформацію, яка цікавить.) Дозвольте спершу мені взяти у вас інтерв’ю, а потім спробуєте ви.

III. Робота над новим матеріалом

1. Ознайомлення з жанром твору

1) Розгадування анаграми.

віодапоння (оповідання)

2) Розповідь про жанр (за матеріалами підручника).

3) Інтерв'ю (бере вчитель).

— Твори якого жанру будемо читати в цьому розділі?

— Про що йдеться в оповіданні?

— Чим оповідання відрізняються від віршів? від казок?

— Від чийого імені часто ведеться оповідь?

— Хто автори оповідань?

— Чи зрозуміли ви, як брати інтерв’ю? Що для цього треба робити? (Ставити запитання по темі)

2. Відомості про автора, про країну. Презентація книги

Висловлення припущення: чому текст має таку назву?

3. Слухання казки смисловими блоками, словникова робота, відповіді на запитання після тексту, складання плану (в зошитах)

1) Гроші в кишені

2) Думки про подарунки.

3) У крамниці.

4) Вибір подарунка.

5) Винахідливий вчинок.

6) Найкращий подарунок

— Чи справдилися наші припущення?

— Назвіть дійових осіб оповідання.

4. Робота в зошиті (с. 44-45)

5. Читання тексту учнями

• «Ланцюжком», по 1 реченню;

• парами;

• напівголосно;

• пошепки.

6. Робота над текстом

1) Гра «Інтерв'ю» {робота в зошиті)

— Уявіть, що ви — журналіст і берете інтерв’ю у:

• автора твору;

• Гугуце;

• дитини, яка прочитала оповідання.

2) Вибіркове читання.

3) Гра «Намалюємо мультфільм» [робота в зошиті).

— Які малюнки можна зробити до цього оповідання, щоб той, хто не читав його, зрозумів, про що в ньому ідеться.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Робота в зошиті.

V. Підсумок уроку

— У якій країні ми сьогодні побували?

— Що вам запам’яталося про Вангелі?

— З яким автором познайомились?

— Хто головний герой його оповідань?

— Чим він вам сподобався?

— Усі, кому сподобався цей кумедний, добрий хлопчик, можуть прочитати оповідання «Пісенька» про нові пригоди Гугуце.