Порівняльна характеристика героїв: Том Сойєр і Поліанна
Мета: порівняти образи Тома Сойєра і Полліанни, розвивати усне мовлення; активізувати читацьку пам'ять, удосконалювати навички аналізу художнього твору, формувати в учнів уміння робити висновки і висловлювати судження на основі прочитаного; сприяти усвідомленню значущості в житті людини віри в позитив, виховувати доброзичливість, розвивати позитивне мислення.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: портрет Е. Портер, Марка Твена, тексти творів.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності.
II. Оголошення теми і мети уроку.
III. Робота над темою уроку.
1. Створюємо портрет героїв твору.
Очі: зеленого кольору; зі світло-голубим блиском; голубооке створіння; кароокий.
Погляд: хитруватий, презирливий, лагідний, душевний, суворий, переляканий, утомлений, задуманий, зневажливий, лукавий, відкритий, щирий.
Обличчя: кругленьке, засмагле та брудне, світла шкіра, рум'яні щічки, пишні вуста, худорляве, утомлене, змінене гримасою.
Ніс: кирпатий, укритий ластовинням.
Волосся: руденьке, курчаче, з білою чуприною, з довгими золотистими кісками, незачесане, розкуйовджене.
Постать: невисокий на зріст, худорлявий, незграбний підліток, тоненька, тендітна, худенька, високий, стрункий, статечний.
Одяг: капелюх, обтріпані колоші штанів, куртка з широким коміром, черевики, біле платтячко.
2. Порівнюємо!
Том Поллі
1. Сімейний стан
2. Умови життя
3. Риси характеру (спільні-відмінні)
4. Ставлення героїв до мешканців міста
5. Ставлення мешканців до Тома, Полліанни
6. Ставлення до дружби
7. Ставлення до багатства
IV. Закріплення вивченого матеріалу. Складання сенканів.
V. Підсумок.
VI. Домашнє завдання.
Прочитати «Пригоди барона Мюнхгаузена» Распе.
Посилання на схожі матеріали:
- Вальтер Скотт. Айвенго. Порівняльна характеристика образів персонажів Бріана де Буагильбера і Айвенго, Ровени і Ребекки — Розробки уроків
- Урок розвитку зв’язного мовлення. Твір «Порівняльна характеристика героїв казки - Пані Метелиця» — Розробки уроків
- Марк Твен. «Пригоди Тома Сойєра». Світ уяви та гри Тома Сойєра — Розробки уроків
Дата останньої редакції: 02 березня 2026