Контрольна робота за творчістю О. С. Пушкіна, Шолом-Алейхема, Олександра Гріна та творами авторів віршів про кохання - ДРУЖБА І КОХАННЯ
Розробки уроків - Світова література 7 клас - 2015 рік
Тема. Контрольна робота за творчістю О. С. Пушкіна, Шолом-Алейхема, Олександра Гріна та творами авторів віршів про кохання
Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам'ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на питання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: сприяти формуванню поваги до загальнолюдських цінностей.
Обладнання: тестові завдання.
Теорія літератури: вірш, повість, феєрія, художній образ, художні засоби.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
Звернення вчителя до учнів
— Щире кохання, справжня дружба, підтверджена справами, світла мрія — що може бути кращим у житті людини? Про твори, герої яких підносять ці риси, ви й поділитеся знаннями та враженнями на контрольній роботі.
ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи
Варіант І
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1. Під час зустрічі випускників ліцею 19 жовтня 1825 року Пушкін був:
а) у ліцеї; б) у засланні;
в) на морі; г) у кругосвітній подорожі
2. Шимек утратив своє перше кохання через:
а) гордість; б) складні життєві обставини;
в) нерішучість; г) заздрість подруг Бузі.
3. Майбутню долю Ассоль напророкували:
а) Егль, збирач фольклору; б) циганка-ворожка;
в) батько; г) старий вугляр Філіп.
4. На селі до Лонгрена та його дочки ставилися:
а) з повагою за працьовитість;
б) боялися, вважали, що вони пов’язані з нечистою силою;
в) зневажали через відлюдькуватість;
г) любили за добру та веселу вдачу
5. У вірші Г. Гейне «Коли настав чудовий май...» ідеться про кохання:
а) нерозділене; б) трагічне;
в) взаємне, щасливе; г) таємне
Ключ: 1 — б); 2 — в); 3 — а); 4 — в); 5 — а) .
6. Продовжте речення.
«Феєрія — це...»
Достатній рівень (2 бали)
7. Розкажіть про День Ліцею та його роль у становленні Пушкіна як поета, про друзів письменника
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань.
а) Зробіть порівняльну характеристику Шимека з повісті Шолом-Алейхема «Пісня над піснями» і Грея з твору олександра Гріна «Пурпурові вітрила», визначте схожість та відмінність цих героїв.
б) Продовжте історію Ассоль та Грея, враховуючи особливості їхніх характерів, різні рівень освіти, виховання, соціальні статуси
Усього: 12 балів.
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1. Першим відвідати О. С. Пушкіна в Михайлівському приїхав:
а) Пущин; б) Кюхельбекер;
в) Горчаков; г) Дельвіг.
2. Найрадіснішим святом для Шимека та Бузі було:
а) Різдво; б) Пасха;
в) спас; г) вознесіння
3. Капітан Грей був сином:
а) багатих і знатних батьків;
б) бідного рибалки;
в) потомственого моряка;
г) Лонгрена.
4. Капітан Грей залишив сплячій Ассоль на знак дива:
а) кулон;
б) шовкову хустку;
в) перстень;
г) прекрасні шкіряні черевички
5. Вірш К. М. Симонова «Жди мене...» написаний:
а) під час Першої світової війни;
б) у давні часи лицарства;
в) у мирний час;
г) під час другої світової війни
Ключ: 1 — а); 2 — б); 3 — а); 4 — в); 5 — г).
6. Продовжте речення .
«Повість Шолома-Алейхема «Пісня над піснями» — це твір про.» Достатній рівень (2 бали)
7. Змалюйте образ автора у вірші О. С. Пушкіна «19 жовтня 1825 року».
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань.
а) Зробіть порівняльну характеристику Ассоль з повісті Олександра Гріна «Пурпурові вітрила» і Бузі з твору Шолом-Алейхема «Пісня пісень», визначте схожість та відмінність героїнь.
б) Продовжте історію Шимека та Бузі, враховуючи особливості їхнього характеру, причину розлучення
Усього: 12 балів.
IV. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про письменників детективного жанру (див. наступний урок).
V. Підбиття підсумків уроку