здійснити контроль знань за темою «Література європейського бароко»; виховувати прагнення досягти високого результату - Тематична атестація № 2
Уроки зарубіжної літератури 9 клас
Мета: здійснити контроль знань за темою «Література європейського бароко»; виховувати прагнення досягти високого результату.
Обладнання: картки із завданнями.
Тип уроку: урок контролю.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми та мети уроку
II. Виконання контрольної роботи (тести)
Варіант І
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал) Завдання з вибором правильної відповіді 1. Укажіть, як називали добу класицизму у Франції:
а) «доба Расіна»;
б) «доба Мольєра»;
в) «доба Корнеля»;
г) «доба Лафонтена».
2. Укажіть назву театру, який заснував Мольєр:
а) «Сучасний театр»;
б) «Блискучий театр»;
в) «Славетний театр»;
г) « Класичний театр».
3. Укажіть основну пристрасть пана Журдена, героя п'єси Мольєра:
4. а) до всього нового;
5. б) до всього прекрасного;
в) до всього старовинного;
г) до всього дворянського.
6. Укажіть героя, який є втіленням здорового глузду в комедії Мольєра:
а) Клеонт;
б) Дорант;
в) пані Журден;
г) Школь.
7. Укажіть, ким був граф Дорант:
а) радником короля;
б) нареченим Люсіль;
в) одним із учителів Журдена;
г) збіднілим дворянином.
8. Укажіть справжнє ім'я Мольєра:
а) Жан Батіст Гренуй;
б) Джон Гріффін;
в) Жан Батіст Поклен;
г) Семюель Леггорн Клєменс
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
9. Укажіть риси характеру пана Журдена:
а) інтелігентність;
б) самозасліпленість;
в) брутальність;
г) довірливість;
д) чемність;
е) освіченість.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання, з вибором правильної відповіді
10. Укажіть зайве правило творення драматичних творів доби кла-сицизму.
а) єдність дії;
б) єдність характерів;
в) єдність місця;
г) єдність часу.
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)
11. Установіть відповідність між літературним напрямом і його характерними рисами.
а) Пишний, барвистий стиль;
1) Бароко;
б) орієнтація на античність;
2) класицизм.
в) тяжіння до контрастів, складної метафоричності;
г) нормативність мистецтва. (1.а, в; 2. б, г)
Завдання на встановлення хронологічної послідовності
10. Розташуйте в хронологічній послідовності події в п'єсі Ж. Б. Мольєра «Міщанин — шляхтич».
а) Урочистий обід, улаштований Журденом на честь маркізи;
б) весілля Леонта і дочки Журдена;
в) посвячення Журдена в «мамамуші»;
г) зустріч Журдена з учителями і кравцем. (г, а, в, б)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю 11. Чому сцени навчання пана Журдена викликають сміх?
Варіант II
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
1. Укажіть країну, у якій виник класицизм:
а) Англія;
б) Франція;
в) Італія;
г) Іспанія.
2. Укажіть п'єсу Мольєра, ідеєю якої є думка: «Негідно приховувати своє справжнє походження...»:
а) «Тартюф»;
б) «Скупий»;
в) «Мізантроп»;
г) «Міщанин — шляхтич».
3. Укажіть, чого, на думку Журдена, бракує його доньці для повного щастя:
а) багатства;
б) порядного чоловіка;
в) титулу;
г) знайомств при дворі короля.
4. Укажіть, ким за походженням був пан Журден:
5. а) ремісником;
6. б) буржуа;
в) дворянином;
г) селянином.
7. Укажіть, від чийого імені граф Дорант передає маркізі Доримені подарунки:
а) від свого імені;
б) від імені пана Журдена;
в) від імені короля;
г) від імені незнайомця.
8. Укажіть, який «титул» здобув Журден у кінці п'єси:
а) сеньйора;
в) арабського падишаха;
б) лорда;
г) турецького дворянина.
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
9. Укажіть літературні напрями, які сформувались у XVII ст. в Європі:
а) реалізм;
б) бароко;
в) романтизм;
г) класицизм;
д) сентименталізм;
е) ренесанс.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
10. Укажіть, яких учителів запросив до себе пан Журден:
а) учителя танців;
б) учителя малювання;
в) учителя музики;
г) учителя фехтування.
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари)
11. Установіть відповідність між персонажами, які беруть участь у любовних колізіях п'єси «Міщанин — шляхтич».
а) Клеонт;
1) Ніколь;
б) Ков'єль;
2) Доримена;
в) Журден;
3) Люсіль.
г) Дорант.
(аЗ,61, в2, г2)
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю
12. Напишіть літературний термін, якому відповідає визначення: «Драматичний твір, у якому засобами гумору та сатири розвінчуються негативні суспільні та побутові явища, у якому зобра-жуються смішні життєві положення і характери». (Комедія)
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
13. Чому граф Дорант «дружив» з паном Журденом? Який зиск він мав із цієї дружби?
III. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про особливості доби Просвітництва (на основі матеріалу підручника з історії, тема «Французька революція кінця XVIII ст.»).