Найвище для людини - бути людиною день у день (А. Камю) (твір-роздум) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ - 11 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

На жаль, неможливо жити начорно, а потім коригувати прожиті дні, роки.

Перевірку на людяність герої роману А. Камю «Чума» проходять у дуже складній ситуації — це епідемія чуми, яка спровокувала прояви найгірших людських рис. Кожен день ставить героїв роману перед нелегким моральним вибором.

Ось чому я вважаю, що кожен день потрібно проживати гідно, бути людиною.

По-перше, гуманність у складних життєвих випробуваннях надає людству можливість вижити. По-друге, безкорисливе виконання свого обов'язку надає право називатися людиною і є найвищим проявом гуманізму. Наприклад, коли в Орані почалася епідемія, реакція на неї була різною: хтось став на позицію стороннього спостерігача, хтось захопився пияцтвом та розвагами, влада не боролася з лихом, а навпаки, замовчувала масштаби небезпеки. Але знайшлися ті, хто став на боротьбу з чумою з власної ініціативи, віддаючи для цього особистий час, сили, вміння і навіть життя.

Прикладом безкорисливого виконання своїх обов'язків можна назвати роботу доктора Ріє, який за власною ініціативою організовує людей на боротьбу з чумою: створює карантини, забирає хворих до них, лікує їх. Це священик отець Панлю, Жозеф Гран, журналіст Раймон Рамбер та багато інших, які день у день працювали на перемогу над чумою, були прикладами справжнього гуманізму. Саме їх безкорислива праця допомогла перемогти лихо. Отже, щоб суспільство продовжувало існувати, бути людиною потрібно щодня.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.