Кожне життя є точкою зору на Всесвіт (твір-роздум за повістю Е. Хемінгуя «Старий і море») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Б. БРЕХТ, А. КАМЮ, Е. ХЕМІНГУЕЙ - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ - 11 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Кожна людина обирає для себе ту життєву позицію, яка близька саме їй, відповідає її розумінню мети життя і цінностей у ньому. Це і є її точка зору на Всесвіт.

Я вважаю, що такою точкою зору героя повісті Е. Хемінгуея «Старий і море» було переконання неможливості моральної перемоги над людиною, яке він довів на власному прикладі.

По-перше, старий Сантьяго ще змолоду зрозумів, що перемога за тим, хто сильніший духом. По-друге, герой витримав двобій з великою рибою та акулами саме завдяки силі свого духу, а не завдяки фізичній силі.

Я хочу навести приклад двобою в таверні Касабланки між ще молодим Сантьяго на прізвисько Чемпіон та великим негром, першим силачем у порту. Бій тривав цілу добу. І переміг Сантьяго саме тому, що в якусь мить зрозумів, що його супротивник морально готовий програти. Матч-реванш чемпіон закінчив швидко, адже його супротивник був переможений морально ще до початку двобою.

Коли старому довелося боротися з великою рибою, це тривало набагато більше, ніж доба. Але Сантьяго витримав, адже був упевнений у тому, що боротися потрібно до кінця, що людину можна вбити, але не можна перемогти. Ця позиція мені також дуже подобається. Сантьяго належить до тих героїв, яких літературознавці називали «героями кодексу». Цей персонаж Хемінгуея не аналізує життєвих обставин, а просто діє у них. Він чесний навіть із самим собою, хоробрий, душевний, щедро ділиться своїм досвідом з хлопчиком Моноліном, має усталені правила поведінки, які ніколи не зраджує. Він живе за принципом: понад усе цінувати особисту незалежність, свободу, йти назустріч небезпеці і не боятися смерті. Цей герой ніколи не скаржиться і не чекає на жалість. Це — його точка зору на Всесвіт.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.