Справжня хлоп’яча дружба (образи Тома Сойєра та Генльберрі Фінна) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС - СВІТ ДИТИНСТВА - 5 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Мабуть, не помилюся, коли скажу, що діти усього світу люблять веселі й правдиві історії, захоплюючі й ненав'язливо повчальні, оскільки вони страшенно не люблять нотацій.

Саме такі твори писав улюбленець дітей усього світу — американський письменник Марк Твен. Не одне покоління дітей і дорослих читало й перечитувалозахоплюючу історію про двох нерозлучних друзів — Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна.

Вони, звичайно, різні, але між ними багато й спільного. Том і Гек — сироти. Тома виховує тітка Поллі. Гек був сином відомого в містечку п'яниці. Він не мав навіть власного притулку.

Дорослі не сприймали злидаря, а усі діти містечка заздрили Гекові: він мав свободу, про яку інші могли тільки мріяти. Незважаючи на своє важке дитинство, Гек порядний, сміливий, добрий, веселий. А ще він надійний, ніколи не зрадить і доведе справу до кінця. Тяжкі обставини життя не знищили в його душі людяності і доброти, хоча у своєму короткому житті хлопчина бачив добра небагато. Гек надзвичайно самостійний, адже йому самому доводиться вирішувати усі свої проблеми. Звичайно, він не був таким охайним, як Віллі, але з ним ніколи не було нудно.

Тому Сойєру трішки легше, адже живе він у тітки. Дах над головою у нього є, ще й годують завжди смачно. Та хлопчина ніколи не був жадібним і не забував про свого друга, Гека Фінна, завжди намагався поділитися їжею, розуміючи, що того ніхто так не нагодує. Том надзвичайно кмітливий і має неабиякі організаторські здібності. Особливо, якщо йому це вигідно. Згадаймо, як вміло він організував фарбування паркану, зацікавивши друзів цією роботою.

Взагалі, Том і Гек надзвичайно вигадливі. Вони іноді бешкетували. Однак у критичних ситуаціях хлопці завжди приймали важливі, правильні рішення. Тому їхні вчинки заслуговують на повагу.

На мою думку, Том і Гек — справжні друзі. Адже вони завжди допомагають один одному і ніколи не зраджують. А в дружбі це надзвичайно важливо.

Повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» я вважаю найкращим твором, написаним для хлопчиків. Тому що, розповідаючи історію про Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна, письменник вчить бути сміливими, благородними, чесними, справжніми чоловіками. Але робить це з якоюсь легкістю, без нотацій, як інші дорослі. Тому усі діти й читають з величезним задоволенням його повість.