Дивовижний художник Малян (за китайською народною казкою «Пензлик Маляна») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ - 5 клас

Дивовижний художник Малян (за китайською народною казкою «Пензлик Маляна») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ - 5 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Чи завжди збуваються мрії? Мабуть, що так, якщо цього дуже забажати.

Хлопець Малян хотів малювати, але був він бідний і не мав за що купити пензлика. Малював він гілкою на піску, мокрим пальцем на камені і весь час мріяв про пензлик.

І трапилося диво: сивобородий дідусь подарував йому чарівного пензлика. Усе, що малював Малян, оживало. Тепер хлопець допомагав людям мати те, чого їм не вистачало.

Та багатий поміщик теж мав мрію: щоб Малян малював лише для нього одного. Не кращим був і імператор: наказав малювати дракона. Але Малян виявив сміливість і намалював йому жабу, а замість фенікса — общипану курку. Розгнівався імператор і гукнув своїм охоронцям, щоб ті відібрали у хлопця пензлика, а самого неслуха кинули до в'язниці.

Проте виявилося, що будь-хто не міг малювати пензликом. Імператор намалював купу золота, а воно перетворилося на каміння, золоті цеглини — на величезного удава. Удав кинувся на імператора, та варта встигла його захистити. Зрозумів імператор, що не впорається з чарівним пензликом, і наказав випустити Маляна.

Та, як відомо, людській жадібності не має меж. Бажання імператора дедалі зростали. Могутній володар наказав малювати море, корабель, на якому він мав відплисти, вітер. Саме вітер і згубив імператора. «Вітер дужчав, хвилі здіймалися вище. Нарешті море заревло і перекинуло корабель. Імператор та всі його попутники пішли на дно».

Про що ця китайська народна казка? Про велику силу мистецтва і про людську жадібність та її наслідки. А ще про те, що коли людина до чогось прагнутиме, то це обов'язково станеться. І, звичайно, про митця, який має нестримне бажання творити красу. Сучасний російський письменник К. Паустовський писав: «Справа художника — народжувати радість». Саме так і жив художник Малян, який своїм чарівним пензликом дарував людям дива.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.