Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні «Хамелеон»? - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС - ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА - 6 клас

Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні «Хамелеон»? - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС - ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

А. Чехов відомий як майстер оповідання. У своїх творах письменник порушував важливі проблеми людського буття. Один із них — оповідання «Хамелеон».

Письменник зображає тихе містечко, у якому проходить розмірене, сіре, нудне життя. Жителі досить байдужі. Це звичайні пересічні люди. Від усього тхне якоюсь пліснявою.

Тишу цього містечка порушила одна пригода: золотаря Хрюкіна вкусив собака. Поліцейський наглядач Очумєлов, городовий Єлдирін намагаються розібратися і знайти винного. Але їхнє «розслідування» змінюється залежно від того, кому належить собака. Врешті-решт дізналися, що собака належить братові генерала. Собаку забирають, натовп регоче, а Очумєлов, боячись покарання з боку генерала, не наважується що-небудь зробити. Чому ж поліцейський наглядач не може навести порядок у містечку? Тому що він боїться начальства, адже справу матиме із самим генералом. А для нього головне — чиношанування. А то й місце можна втратити! А воно ж прибутки дає неабиякі.

Очумєлов не викликає поваги. Він — дрібна людина, підлабузник, який змінює свою поведінку залежно від того, з ким має справу. Герой схожий на хамелеона — ящірку, яка змінює колір залежно від навколишнього середовища. Така поведінка викликає зневагу, а такі люди страшні своєю безпринципністю, боягузтвом, ницістю. На жаль, ця проблема існує і в нашому суспільстві та потребує викорінення.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.