Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні «Хамелеон»? - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС - ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

А. Чехов відомий як майстер оповідання. У своїх творах письменник порушував важливі проблеми людського буття. Один із них — оповідання «Хамелеон».

Письменник зображає тихе містечко, у якому проходить розмірене, сіре, нудне життя. Жителі досить байдужі. Це звичайні пересічні люди. Від усього тхне якоюсь пліснявою.

Тишу цього містечка порушила одна пригода: золотаря Хрюкіна вкусив собака. Поліцейський наглядач Очумєлов, городовий Єлдирін намагаються розібратися і знайти винного. Але їхнє «розслідування» змінюється залежно від того, кому належить собака. Врешті-решт дізналися, що собака належить братові генерала. Собаку забирають, натовп регоче, а Очумєлов, боячись покарання з боку генерала, не наважується що-небудь зробити. Чому ж поліцейський наглядач не може навести порядок у містечку? Тому що він боїться начальства, адже справу матиме із самим генералом. А для нього головне — чиношанування. А то й місце можна втратити! А воно ж прибутки дає неабиякі.

Очумєлов не викликає поваги. Він — дрібна людина, підлабузник, який змінює свою поведінку залежно від того, з ким має справу. Герой схожий на хамелеона — ящірку, яка змінює колір залежно від навколишнього середовища. Така поведінка викликає зневагу, а такі люди страшні своєю безпринципністю, боягузтвом, ницістю. На жаль, ця проблема існує і в нашому суспільстві та потребує викорінення.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.