Яку проблему порушує А. Чехов оповіданні «Хамелеон»? - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - А. ЧЕХОВ, Ч. ДІККЕНС - ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДСТВА - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

А. Чехов відомий як майстер оповідання. У своїх творах письменник порушував важливі проблеми людського буття. Один із них — оповідання «Хамелеон».

Письменник зображає тихе містечко, у якому проходить розмірене, сіре, нудне життя. Жителі досить байдужі. Це звичайні пересічні люди. Від усього тхне якоюсь пліснявою.

Тишу цього містечка порушила одна пригода: золотаря Хрюкіна вкусив собака. Поліцейський наглядач Очумєлов, городовий Єлдирін намагаються розібратися і знайти винного. Але їхнє «розслідування» змінюється залежно від того, кому належить собака. Врешті-решт дізналися, що собака належить братові генерала. Собаку забирають, натовп регоче, а Очумєлов, боячись покарання з боку генерала, не наважується що-небудь зробити. Чому ж поліцейський наглядач не може навести порядок у містечку? Тому що він боїться начальства, адже справу матиме із самим генералом. А для нього головне — чиношанування. А то й місце можна втратити! А воно ж прибутки дає неабиякі.

Очумєлов не викликає поваги. Він — дрібна людина, підлабузник, який змінює свою поведінку залежно від того, з ким має справу. Герой схожий на хамелеона — ящірку, яка змінює колір залежно від навколишнього середовища. Така поведінка викликає зневагу, а такі люди страшні своєю безпринципністю, боягузтвом, ницістю. На жаль, ця проблема існує і в нашому суспільстві та потребує викорінення.


На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.