Ставлення Р. Бредбері до цивілізації, котру він зобразив у новелі «Усмішка» - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Р. БРЕДБЕРІ, А. ДЕ СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ - ЛЮДИНА ТА ЇЇ СBIT - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Усю творчість американського письменника Р. Бредбері пронизує тривога за долю людства. Змальовуючи майбутнє, він розмірковує над проблемами сьогоднішнього і майбутнього життя землян.

Коли перегорнуто останню сторінку новели «Усмішка», виникає питання: чи вірить автор у майбутнє зображеної цивілізації? Важко навіть із певністю на нього відповісти. Здається, що Бредбері у цивілізації розчарований. Письменника триножить життя людей, про яких він розповідає.

Які вони, люди майбутнього? Брудні, у брудному одязі з грубої мішковини, голодні, бо не мають змоги купити навіть ту огидну їжу, яку варять в іржавій каструлі. Люди схожі на дикунів, які усе розбивають, бо їм подобаєтьсябити, громити, трощити. Ці люди страшні, жорстокі. Вони втратили усе людське: душу, мораль, культуру, деградували як особистості. Створивши технократичну цивілізацію, люди прийшли до духовного зубожіння. Саме це й лякає письменника.

Але він знає вихід: цивілізацію може врятувати «людина з душею, людина, в якої душа горнеться до гарного». Такою людиною був Том, хлопчик, який не міг плюнути на картину, не міг знищити її.

Несподіваний фінал новели вносить оптимістичну нотку, пов'язану з маленькою надією на зміну на краще. Це нове життя буде осяяне усмішкою, що стала у новелі символом добра, краси, які слід берегти та уміти цінувати.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.