Езоп (VI століття до нашої ери) - МУДРІСТЬ БАЙКИ

Езоп (VI століття до нашої ери) - МУДРІСТЬ БАЙКИ

Крім Гесіода, до жанру байки зверталися й інші давньогрецькі автори. Їхні твори протягом тривалого часу переказували в народі. Проте в історії літератури склалася традиція вважати основоположником літературного жанру байки Езопа, який жив у VI столітті до нашої ери. За легендою, він вдосконалив та узагальнив творчий спадок попередників, закріпивши в байках повчальність і алегоричні образи тварин.

Про життя Езопа ми майже нічого не знаємо. Протягом століть про нього складали легенди, на основі яких виник Езопів життєпис. Припускають, що він жив на грецькому острові Самос, мав потворну зовнішність, був рабом учителя філософії і наприкінці життя отримав волю.

Для невеличких повчальних прозових творів давньогрецького байкаря властива надзвичайно проста мова і стисла оповідь. Протягом століть їх переповідали усно і лише близько 300 року до нашої ери байки Езопа записали й уклали у збірку (244 байки). До речі, ця збірка не збереглася. У наступні часи сюжети творів Езопа запозичувалися та розвивалися авторами, що жили в різні історичні епохи та в різних країнах.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.