Герберт Уеллс (1866-1946) - СВІТОВА НОВЕЛА - Хрестоматія 7 клас

Герберт Уеллс (1866-1946) - СВІТОВА НОВЕЛА - Хрестоматія 7 клас

Герберт Уеллс народився в 1866 р. в Бромлі, графство Кент (Англія). Кар'єру Уеллса, можливо, визначив нещасний випадок — в дитинстві він зламав обидві ноги, і проводив весь час вдома, завдяки чому багато читав. Потім Уеллс закінчив школу і здобув подальшу освіту в Педагогічному коледжі в Лондоні.

Саме в Педагогічному коледжі Уеллс навчався у відомого біолога Томаша Хакслі, який справив на нього сильний вплив. Наукова фантастика Уеллса (хоча він ніколи не називав її так) явно зазнала впливу його занять в Педагогічному коледжі та інтересів, які він розвивав у біології.

Уеллс став відомим завдяки своєму першому твору — «Машина часу» (1895). Незабаром після опублікування цієї книги Уеллс написав «Острів доктора Моро» (1895), «Людину-невидимку» (1897) і найбільш відомий твір «Війна світів» (1898).

За ці роки Уеллс почав перейматися долею людського суспільства у світі, де технологія і науковий розвиток просуваються надто швидко. Протягом цього періоду він був членом суспільства фабіанців (група соціальних філософів у Лондоні, які виступали за обережність і поступовість у політиці, науці та суспільному житті). Уеллс тепер менше писав наукової фантастики, а більше робіт із соціального критичного аналізу.

Після Першої світової війни Уеллс видав кілька наукових праць, серед яких «Коротка історія світу» (1920), «Наука життя» (1929-39), написаної у співпраці з сером Джуліаном Хукслеєм і Джорджем Філіпом Уеллсом, і «Експерименти в автобіографії» (1934). У цей час Уеллс став знаменитим і продовжував багато писати. У 1917 р. він був членом Дослідницького комітету при Лізі Націй.

На початку 1920 рр. Уеллс був кандидатом в Парламент від партії лейбористів. Між 1924 і 1933 роками Уеллс жив головним чином у Франції. З 1934 до 1946 р. він був міжнародним президентом ПЕН-клубу. У 1934 він провів бесіди зі Сталіним, який його розчарував, і Рузвельтом, намагаючись, утім, безуспішно, запропонувати йому свою схему збереження миру. Уеллс був переконаний, що західні соціалісти не можуть йти на компроміс з комунізмом і що краща надія на майбутнє пов'язана зі США. У книзі «Святий терор» (1939) Уеллс описав психологічний розвиток сучасного диктатора, ілюстрований кар'єрами Сталіна, Муссоліні і Гітлера.

Уеллс прожив всю Другу світову війну у своєму Ріджент-Парку, відмовляючись залишати Лондон навіть під час бомбардувань. Його остання книга «Розум на межі» (1945) висловила песимізм щодо майбутніх перспектив людства.

Уеллс помер у Лондоні 13 серпня 1946 р.