Герберт Уеллс (1866-1946) - СВІТОВА НОВЕЛА - Хрестоматія 7 клас

Герберт Уеллс (1866-1946) - СВІТОВА НОВЕЛА - Хрестоматія 7 клас

Герберт Уеллс народився в 1866 р. в Бромлі, графство Кент (Англія). Кар'єру Уеллса, можливо, визначив нещасний випадок — в дитинстві він зламав обидві ноги, і проводив весь час вдома, завдяки чому багато читав. Потім Уеллс закінчив школу і здобув подальшу освіту в Педагогічному коледжі в Лондоні.

Саме в Педагогічному коледжі Уеллс навчався у відомого біолога Томаша Хакслі, який справив на нього сильний вплив. Наукова фантастика Уеллса (хоча він ніколи не називав її так) явно зазнала впливу його занять в Педагогічному коледжі та інтересів, які він розвивав у біології.

Уеллс став відомим завдяки своєму першому твору — «Машина часу» (1895). Незабаром після опублікування цієї книги Уеллс написав «Острів доктора Моро» (1895), «Людину-невидимку» (1897) і найбільш відомий твір «Війна світів» (1898).

За ці роки Уеллс почав перейматися долею людського суспільства у світі, де технологія і науковий розвиток просуваються надто швидко. Протягом цього періоду він був членом суспільства фабіанців (група соціальних філософів у Лондоні, які виступали за обережність і поступовість у політиці, науці та суспільному житті). Уеллс тепер менше писав наукової фантастики, а більше робіт із соціального критичного аналізу.

Після Першої світової війни Уеллс видав кілька наукових праць, серед яких «Коротка історія світу» (1920), «Наука життя» (1929-39), написаної у співпраці з сером Джуліаном Хукслеєм і Джорджем Філіпом Уеллсом, і «Експерименти в автобіографії» (1934). У цей час Уеллс став знаменитим і продовжував багато писати. У 1917 р. він був членом Дослідницького комітету при Лізі Націй.

На початку 1920 рр. Уеллс був кандидатом в Парламент від партії лейбористів. Між 1924 і 1933 роками Уеллс жив головним чином у Франції. З 1934 до 1946 р. він був міжнародним президентом ПЕН-клубу. У 1934 він провів бесіди зі Сталіним, який його розчарував, і Рузвельтом, намагаючись, утім, безуспішно, запропонувати йому свою схему збереження миру. Уеллс був переконаний, що західні соціалісти не можуть йти на компроміс з комунізмом і що краща надія на майбутнє пов'язана зі США. У книзі «Святий терор» (1939) Уеллс описав психологічний розвиток сучасного диктатора, ілюстрований кар'єрами Сталіна, Муссоліні і Гітлера.

Уеллс прожив всю Другу світову війну у своєму Ріджент-Парку, відмовляючись залишати Лондон навіть під час бомбардувань. Його остання книга «Розум на межі» (1945) висловила песимізм щодо майбутніх перспектив людства.

Уеллс помер у Лондоні 13 серпня 1946 р.

 На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.