ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ (1859—1916) - ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ. - Хрестоматія

ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ (1859—1916) - ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ. - Хрестоматія

Шолом-Алейхем (у перекладі з їдиш — мир вам), справжнє прізвище, ім’‎я та по батькові — Рабинович Шолом Нохумович — український єврейський письменник, класик єврейської літератури. Писав переважно мовою їдиш.

У XIX столітті існування єврейської художньої літератури здавалось освіченій Європі нонсенсом. А для самих «синів Ізраїлевих» думка про письменництво була спокусою і блюзнірством, бо класичний іудаїзм визнає тільки один вид літературної діяльності — коментування священних текстів.

Разом з тим єврейська література існувала. Однією з ключових постатей у ній є Шолом-Алейхем.

У 1894 році Шолом-Алейхем видав першу повість із широко відомого циклу «Тев’‎є-молочар» (1894—1914 рр.). Цей «сільський єврей» з грубою зовнішністю та ніжною душею став одним із улюблених типів письменника. Завершив письменник працю над циклом про Тев’‎є-молочара в останні роки життя.

Твір «Тев’‎є-молочар» — це серія оповідань, поєднаних головним персонажем. Кожне оповідання складається з колоритних монологів Тев’‎є, в уявній розмові з Шолом-Алейхемом, у різний час.

«Тев’‎є-молочар» — не лише художній твір, а й певного мірою кишенькова енциклопедія побуту, культури і світогляду єврейського населення «смуги осілості» на українських землях у складі Російської імперії кінця XIX — початку XX століття.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.