ГЕНРІХ ГЕЙНЕ 1797-1856 - РОМАНТИЗМ

ГЕНРІХ ГЕЙНЕ 1797-1856 - РОМАНТИЗМ

Сторінки життя та творчості

Генріх Гейне народився 13 грудня 1797 р. в м. Дюссельдорфі. Тривалий час жив у Гамбурзі, де навчався комерційної справи. Але його душа прагнула поезії. Зустрівши там своє перше кохання, юнак почав писати вірші й у цьому знайшов своє покликання. Г. Гейне багато подорожував країнами Європи, спілкувався з видатними людьми свого часу. Великий вплив на нього справила філософія романтизму, зокрема працієнських романтиків. Однак Г. Гейне значно оновив художню систему романтизму. Його творчість сприяла утвердженню романтичного напряму в Німеччині та Європі загалом.

Грані художнього твору

Генріх Гейне є яскравим представником народно-фольклорної та філософської течій романтизму. Найвідомішою збіркою митця стала «Книга пісень» (1817-1827). У багатьох його віршах оспівується природа, стан якої суголосний почуттям ліричного героя. Письменник зробив великий внесок у розробку ліричних жанрів, надав їм нового звучання за рахунок використання традицій усної народної творчості (пісні, балади тощо). Лірика Г. Гейне багата на яскраві метафори, епітети, символи, контрасти й інші засоби. Чимало мотивів творчості митця зумовлені фактами його біографії, проте зміст ліричних творів Г. Гейне не обмежується сферою автобіографічного. Його лірика просякнута глибоким психологізмом і філософськими питаннями: людина та природа, людина і світ, духовний розвиток людини, кохання, життя і смерть та ін.

У фокусі критики

«Пісні лилися за піснями... Усе менше в них ставало романтичного туману. Якщо й з’‎являлася старовина, то вона перегукувалася із сучасністю. А головне - ці пісні дихали принадністю й безпосередністю життя. У них були не мертві, вигадані блакитні квітки, не містичні фантазії, а справжні квіти на справжніх полях, не казкові принцеси, а живі й прості німецькі дівчата.» (І. Заславський).

«Герой Г. Гейне - людина з багатим душевним життям, захоплена, здатна віддатися пристрастям, але водночас позбавлена безпосередності та наївності, вона вміє аналізувати свої почуття» (Світлана Гіждеу).

Зустріч із текстомНа нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.