Короткий переказ - МІФОЛОГІЯ ІНДІЇ - МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ - 6 КЛАС

Короткий переказ - МІФОЛОГІЯ ІНДІЇ - МІФ ПРО ВИНИКНЕННЯ СВІТУ У РІЗНИХ НАРОДІВ - 6 КЛАС

В індуїстській міфології існує кілька версій створення світу.

Золоте яйце

Спочатку був Хаос. Потім з темряви виникла вода. З неї постав вогонь, який своїм теплом породив Золоте Яйце. Через рік Яйце розкололося, і з нього вийшов бог Праджапаті (Прабатько Брахма). Він розбив Яйце на дві половини. Верхня стала Небом, нижня — Землею. Брахма розмістив між ними повітряний простір, а серед вод землю.

Силою своєї думки Брахма породив шестеро синів. З великого пальця правої ноги Брахма зробив сьомого — Дакша, а з пальця на лівій нозі — доньку Віріні. Дакша і Віріні побралися і мали дуже багато дітей. Найстарша донька, Діті, стала матір’‎ю грізних демонів. Друга— Дану— породила могутніх велетнів. Третя — Адіті народила дванадцятеро світлих синів — великих богів. Наймогутніші серед них — бог океану Варуна, бог грози Індра, бог сонця Вівасват. Але найславетніший — Вішну, хранитель світу.

Вішну бачить світ уві сні

Інший міф говорить про те, що світ з’‎явився зі сну. Вішну спав, лежачи на гігантському змії Ананті, який плавав по світовому океану, а його дружина Шрі масажувала йому ступні ніг. Вішну побачив уві сні світ, який буде створений. Коли він прокинувся, то з його пупка виріс лотос. Квітка лотоса розкрилася, з неї вийшов Брахма, який став батьком усіх народжуваних істот. А матір’‎ю стала богиня родючості Сарасваті.

Згідно міфу, Брахма створює світ наново кожні 4 320 000 000 років!


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.