Короткий переказ - ВОВК І ЯГНЯ - ЕЗОП - 6 КЛАС

Короткий переказ - ВОВК І ЯГНЯ - ЕЗОП - 6 КЛАС

Байка (від давньорус. баять, баїти, тобто говорити, розповідати - невеликий, частіше віршований алегоричний твір повчально-гумористичного або сатиричного характеру. Життя людини в байках відображається в образах тварин, рослин чи речей або зводиться до умовних стосунків.

Важливе місце у композиції байки посідає мораль, тобто головний висновок, який подається переважно наприкінці її.

Жанр байки один з найстаріших і сходить до казки про тварин, від якої він поступово відокремлюється.

Сталої жанрової форми байка набуває в давній Греції. Її основоположником уважають напівлегендарного байкаря Езопа (VI ст. до н е.). Його байки були настільки популярні, що всі байки до V століття до нашої ери діставали назву «Езопових».


ВОВК І ЯГНЯ


Вовк побачив, що Ягня п’‎є воду з річки, і хотів знайти якийсь слушний привід, щоб його з’‎їсти. Отже, хоч він стояв і вище по течії, але почав обвинувачувати Ягня, що воно каламутить йому воду й не дає. пити. Ягня відповідало, що воно п’‎є, торкаючись води тільки краєчком губ, і що, зрештою, воно, стоячи внизу, не може йому каламутити воду. Тоді Вовк зауважив:

- Минулого року ти зневажило мого батька.

- Мене тоді й на світі не було, — відповіло Ягня.

Але Вовк сказав йому:

- Хоч би як ти виправдовувалось, я все одно тебе з’‎їм.

Так навіть справедливий захист не має сили для тих, хто заповзявся чинити кривду.

Переклад Ю. Мушака


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.