«Вчений кіт» (італійська народна казка) - ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КАЗОК НАРОДІВ ЄВРОПИ - 2 КЛАС

Розробки уроків - Зарубіжна література 2-4 класи

Мета: продовжувати формувати в учнів особливості побудови казки [зачин, кінцівка, повтори); вміти визначати головних героїв казки; вчити визначати схожі сюжети в казках різних народів; розвивати зв'язне мовлення, навички виразного читання; виховувати правильну поведінку людини у взаєминах з природою, любов до природи.

Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Італії; зашифрований лабіринт; прислів'я; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Вже урок нам дав сигнал —

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо —

Працювати починаймо.

II. Актуалізація опорних знань

— Сьогодні ми продовжуємо подорож країнами Європи, а країна, з народом якої ми познайомимося, зашифрована у цьому рядку.

каізкипгнааролдівіЄврояпи

— Закресліть фразу« казки народів Європи» — і у вас залишиться ключове слово. (Італія)

1. Робота з деформованим текстом

л і я І т а

ліяіта лабу і зашалисяєть тромцен ннятяжі ритустів зі сьовго тусві. Це і вечезлина блічез ричістоних паним’ятків, і неторповна артухітекра, і плете ремо і жіпля.

Діти читають текст про Італію. Хто з учнів перший впорається, читає повідомлення вголос.

Учитель показує на мапі, де знаходиться країна, і вивішує Державний Прапор Італії.

2. Гра «Лабіринт» (робота в зошиті)

— Назва нашої казки зашифрована у лабіринті. Прочитайте її.


image4

(«Вчений кіт»)


— Чи здогадалися ви, яка назва нашої казки?

3. Підготовчі вправи до читання

1) Читання складів-блискавок.

Ша ми на про ба ста тра ву ше за су ча ян фу ві лор тир мил сил

2) Робота над скоромовкою.

Дві лисички біля річки

Умивали свої личка,

Ці лисички-чепурушки

Мили лапки, мили вушка,

Потім хвостики помили

І на сонечку сушили.

4. Робота над текстом

— Прочитайте назву казки. Як ви гадаєте, про що в ній йтиметься?

— Перевіримо!

• Читання чотирьох абзаців.

— Чи справдилися наші передбачення?

— Розгляньте малюнок і спробуйте уявити, що трапиться далі.

• Читання казки до кінцівки.

— Які з наших передбачень справдилися?

— Що ж відбудеться, на вашу думку, на пишному столі?

• Читання кінцівки казки.

— Чи справдилися наші передбачення?

5. Робота за технологією «Мікрофон»

— Чи сподобався вам принц? Які риси характеру він мав?

— Чи природною була поведінка кота? Чим він вразив гостей?

— Як кіт осоромив принца?

— У чому сила природи? Чому слід залишатися самим собою?

— Від чого застерігає казка?

6. «Довідкове бюро»

— Наше «Довідкове бюро» підготувало повідомлення про кішок з рубрики «Цікаво знати».

III. Читання казки учнями

• У парах «Вовки — зайці»;

• «ланцюжком»;

• «Мисливець і зайці».

IV. Продовження роботи в зошиті


V. Підсумок уроку

— Прочитайте прислів’я. Чи відповідає воно змісту казки?



— Пам’ятайте, що всі тварини керуються законами природи. Хоч як би ви не старалися з тварини зробити артиста, їй все одно притаманні повадки тварини. Піклуйтеся про них, дбайте, любіть, але не знущайтеся з них.

— Що нового ви дізналися на уроці? Що корисного взяли з уроку?

— До якого міста Європи ви хотіли б поїхати на екскурсію?

VI. Домашнє завдання

Навчитися з інтонацією читати казку «Вчений кіт». Поміркувати, пригадати історію з участю вашого кота.

Додаткове читання:

• «Загублений гаманець» (португальська казка)',

• «Як звірі не вберегли своїх таємниць» (французька казка).