Тематична атестація № 3 - ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ - І семестр

Усі уроки Зарубіжної літератури 6 клас

Мета: підсумувати отримані знання за темою «Людина та її моральне вдосконалення», здійснити контроль знань за даною темою; розвивати увагу, творчі здібності; виховувати прагнення досягти високого рівня знань.

Обладнання: картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Проведення атестації

(Може проводитися як в усній, так і в письмовій формі. Якщо робота буде письмовою, то вчитель може завдання 1, 3, 4 рівня розподілити за варіантами.)

Завдання

1. Теорія літератури.

Що таке...

• оповідання?

• гумор?

• іронія?

• сатира?

• художня деталь?

• антитеза?

• фантастика?

• композиція?


2. Знання змісту творів.

Тест

1) Товстого і тонкого в оповіданні Чехова звали:

а) Порфірій та Михайло;

б) Кирило та Михайло;

в) Михайло та Порфірій. v

2) Товстий дослужився до чина...:

а) таємного радника; v

б) статського радника;

в) колезького асесора.

3) Як і за що дражнили в школі тонкого?

а) Геростратом, бо казенну книжку цигаркою підпалив;

б) Ефіальтом, бо навушничати любив; v

в) Нафанаїлом, бо всього боявся.

4) Городового з оповідання «Хамелеон» звали:

а) Очумєлов;

б) Пічугін;

в) Елдирін. v

5) Хто вкусив ювеліра?

а) Ротвейлер;

б) кавказька вівчарка;

в) маленьке хортеня. v

6) Хто з героїв оповідання був справжнім хамелеоном?

а) Хрюкін;

б) Очумєлов; v

в) Жигалов.

7) Що означає ім’я головного героя «Різдвяної пісні в прозі»?

а) Скупий; v

б) веселий;

в) серйозний.

8) Як Скрудж переконався, що у Марлі не було серця?

а) Марлі був безжалісний;

б) Марлі образив Скруджа;

в) Дух Марлі був абсолютно прозорим. v

9) Яких книжкових героїв побачив у минулому Скрудж?

а) Алі-Бабу і 40 розбійників;

б) Алі-Бабу, Робінзона і П’ятницю; v

в) Сіндбада-мореплавця і Джима Хокінса.

10) Хто і кому сказав такі слова: «Людино! Якщо у грудях у тебе серце, а не камінь, стережись повторювати ці злі слова, поки тобі ще не дано дізнатися, що є надлишок і де він є. Чи тобі вирішувати, хто з людей повинен жити, а хто — вмерти?»

а) Дух Теперішнього Різдва — Скруджу; v

б) Скрудж — Марлі;

в) Дух Майбутнього Різдва — Скруджу.

11) Чому збиралися люди у лахмітника?

а) Щоб обміняти речі на гроші;

б) пришли до нього у гості;

в) щоб продати речі, вкрадені у Скруджа. v

12) Що було останньою краплею у подорожі для головного героя повісті Ч. Діккенса?

а) Усвідомлення самотньої старості;

б) споглядання власної могили; v

в) поява Марлі.


3. Аналіз творів

1) Які художні прийоми використовуються в оповіданні Чехова «Товстий і тонкий»?

2) Чому оповідання Чехова «Хамелеон» має таку назву?

3) Наведіть приклади художньої деталі в оповіданні «Хамелеон».

4) Наведіть приклади «промовистих» прізвищ в оповіданні «Хамелеон».

5) Назвіть особливості «різдвяних» творів (на прикладі «Різдвяної пісні в прозі» Ч. Діккенса).

6) Чого навчає «Різдвяна пісня в прозі» Ч. Діккенса?


4. Творче завдання

1) Опишіть зустріч товстого і тонкого у сучасному житті.

2) Опишіть почуття Скруджа під час подорожі з Духами від його імені.

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

Написати листа улюбленому літературному герою.