Контрольна робота № 2. Романтизм
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань з теми; розвивати уміння застосовувати набуті знання практично; виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок.
Перебіг уроку
I. Організаційний момент.
II. Мотивація навчальної діяльності.
III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів.
Написати творчу роботу на одну із тем:
«Історія кохання маленької феї» (за романом Шарлоти Бронте «Джейн Ейр»).
«Особливості образу Мазепи в однойменній поемі Дж. Байрона».
«Поезія - музика душі» (за творчістю Г. Гейне або Д. Байрона).
«Україна у поемі Байрона «Мазепа»
«Романтичний герой Д. Байрона»
«Тема кохання в збірці Г. Гейне «Книга пісень».
IV. Підбиття підсумків уроку
V. Домашнє завдання
Прочитати С. 80 - 88, підготувати повідомлення про життєвий і творчий шлях О. Пушкіна (презентація, кросенс, інфографіка, інтерактивний плакат)
Посилання на схожі матеріали:
- Урок № 22. Специфіка переходу від романтизму до реалізму. Романтизм у Німеччині. Ернст Теодор Амадей Гофман: віхи мистецького шлях — Розробки уроків
- Романтизм Дон Кіхота та твереза розсудливість Санчо Панси — Розробки уроків
- Специфіка переходу від романтизму до реалізму. Романтизм у Німеччині. Ернст Теодор Амадей Гофман Крихітка Цахес, на прізвисько Циннобер. Е. Т. А. Гофман як представник гротескної течії романтизму: віхи мистецького шляху — Розробки уроків
- Романтизм у США, його національна специфіка — Стаття
- Романтизм у Німеччині — Реферат
- Романтизм — Хрестоматія
- НА ДОРОГУ Я В САМОТИНІ - МИХАЙЛО ЛЕРМОНТОВ 1814-1841 - РОМАНТИЗМ — Підручник
- Контрольна робота № 2 за тему «Перехід до модернізму. Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці та драматургії порубіжжя ХІХ-ХХ ст.» — Дидактичні матеріали
- Романтизм і реалізм у XIX ст. - XIX СТОЛІТТЯ - підготовка до ЗНО та ДПА — ЗНО
- Розкрийте філософські засади романтизму. Простежте вплив німецької класичної філософії на формування напряму. Романтизм у мистецтві (у живописі, музиці тощо). — Теорія літератури
Дата останньої редакції: 02 березня 2026