Джанні Родарі (1920-1980) - ПОЕТИЧНЕ БАЧЕННЯ СВІТУ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Джанні Родарі (1920-1980) - ПОЕТИЧНЕ БАЧЕННЯ СВІТУ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Італійський журналіст і дитячий письменник Джанні Родарі народився в сімї пекаря і власника хлібного магазинчика.

Джанні, який був дуже хворобливою дитиною, багато читав, малював, вчився грати на скрипці. Хлопчик мріяв стати відомим художником.

Освіту він отримав у духовній семінарії, але працювати пішов звичайним вчителем у початкових класах. Під час Другої світової війни був учасником Руху Опору фашизму. Згодом Родарі почав працювати в міланських газетах та в дитячому журналі. Молодий журналіст писав статті з виховання дітей, публікував поради батькам, бесіди з вчителями, а також вів колонку, в якій друкував власні вірші для малюків. Ці веселі твори мали надзвичайний успіх, а редакція була засипана дитячими листами вдячності.

Першою книгою для дітей стала збірка «Книжка веселих віршів», опублікована у 1950 році. Твори Джанні Родарі нагадують дитячі лічилки, пісеньки, віршики. В них присутній чудовий гумор, проста мова і близькі дітям теми. А головне — автор зумів розповісти легко і весело про важливі речі.

Надзвичайно популярною стала повість-казка Дж. Родарі «Цибуліно», в якій дійовими особами були звичайні фрукти й овочі. Герої казки овочі-трударі, очолені завзятим і веселим хлопчиком-цибулинкою, повстають проти суспільної несправедливості, поліційних порядків, що захищають владу принца Лимона і синьйора Помідора.

Цікаво, що Джанні Родарі здобув популярність спочатку за межами батьківщини, а вже потім — в Італії. Тому для його співвітчизників великою дивиною стало нагородження письменника у 1970 році Міжнародною Премією Ганса Крістіана Андерсена за великий внесок в дитячу літературу.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.