ТВОРЕННЯ - ІНДІЙСЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

ТВОРЕННЯ - ІНДІЙСЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

Спочатку не було нічого. Ні Сонця, ні Місяця, ні зірок. Лише води простягалися безмежно. Води зародили вогонь. Величезною силою тепла зародилося в них Золоте Яйце. Тоді ще не було кому відміряти час, та стільки, скільки триває рік, плавало Золоте Яйце в безмежному океані. Через рік із Золотого Яйця виник прародитель Брахма. Він розбив Яйце, і воно розкололося навпіл. Верхня половина його стала Небом, нижня — Землею, а між ними, щоб розділити їх, Брахма умістив повітряний простір. І він закріпив Землю серед вод, і поклав початок часу. Так було створено Всесвіт.

А тоді Творець озирнувся навколо і побачив, що немає нікого, крім нього, і йому стало страшно. З того часу страх приходить до кожного, хто залишається сам. Але Брахма замислився: «Кого мені боятися, адже тут немає нікого?» І страх минув. Але і радості Творець не знав; і тому самотні не знають радості.

І Брахма вирішив створити потомство. І силою думки своєї він породив шістьох синів, перших істот створеного Брахмою світу. Старший син був народжений з душі Творця; з очей Брахми народився другий син; третій явився з уст Брахми, четвертий — з правого вуха; п’‎ятий — з лівого; шостий — з ніздрів Творця. Від його синів походять боги й демони, люди, птахи і змії, велетні і чудовиська, корови та інші тварини, що заселили Небо, землю, підземний та підводний світи.