МІФ ПРО СТВОРЕННЯ ДНЯ І НОЧІ - ІНДІЙСЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

МІФ ПРО СТВОРЕННЯ ДНЯ І НОЧІ - ІНДІЙСЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

Бог Сонця Вівасват став батьком перших людей. Старшими його дітьми були двоє близнюків: син Яма і донька Ямі.

Коли Яма помер, його любляча сестра Ямі довго гірко плакала, і не було меж її горю. Марно боги намагалися полегшити тягар її скорботи. На усі їхні вмовляння вона відповідала: «Але ж він помер тільки сьогодні!» Тоді ще не було ні дня, ні ночі. Боги сказали: «Так вона його не забуде! Ми створимо ніч!» І вони створили ніч. І ніч минула, і прийшов ранок; і вона забула про нього. Тому і кажуть: «Зміна дня і ночі дарують забуття горя».

1 Давньоіндійські міфи подано за книгою Володимира Ермана, Едуарда Темкіна «Міфи Стародавньої Індії», в якій опрацьовані першоджерела.

Яма, який був першою істотою, що померла, став царем Смерті і Справедливості. Він звершує суд над померлими, зважуючи добрі і злі вчинки та помисли людини. Після суду душа відправляється або на небеса, або у пекло.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.