МИХАЙЛО БУЛГАКОВ (1891 - 1940) - ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ. - Хрестоматія

МИХАЙЛО БУЛГАКОВ (1891 - 1940) - ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ. - Хрестоматія

Михайло Опанасович Булгаков — російський письменник, драматург. Народився у Києві, випускник Київського університету. З 1921 жив у Москві. Автор роману «Майстер і Маргарита» та багатьох творів: «Записки молодого лікаря», «Біла гвардія», «Біг», «Театральний роман», «Дияволіада», «Собаче серце» тощо.

Повість «Собаче серце» — сатирико-фантастичний твір Михайла Булгакова.

Сатира (від лат. Satira — суміш, усяка всячина) — 1) особливий спосіб художнього відображення дійсності, який полягає в гострому осудливому осміянні негативного; 2) твір викривального характеру. Сатира спрямована проти соціально шкідливих явищ, які гальмують розвиток суспільства; на відміну від гумору, вона має гострий непримиренний характер.

ДОЛЯ ПОВІСТІ «СОБАЧЕ СЕРЦЕ»

Цей твір також можна зарахувати до жанру антиутопії. Загальна сюжетна схема, що використовується у згаданих творах (геніальний винахід ученого, який має ощасливити людство, внаслідок непередбачених обставин призводить до катастрофи), відбиває скептичне ставлення Булгакова до будь-якої революції як до збою «Великої Еволюції», у річищі якої природним шляхом розвиваються цивілізація та культура. Такий збій, на думку письменника, призводить до руйнування засад буття.

КОМПОЗИЦІЯ ПОВІСТІ «СОБАЧЕ СЕРЦЕ»

У 1988 році, за рік після першої публікації повісті «Собаче серце», в ефірі Центрального телебачення відбувся перший показ двосерійного чорно-білого однойменного фільму, знятий відомим режисером Володимиром Бортком. До сьогодні він залишається надзвичайно популярним серед глядачів.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.