ЙОГАНН ВОЛЬФГАНГ ГЕТЕ (1749 — 1832) - ПРОСВІТНИЦТВО - Хрестоматія

ЙОГАНН ВОЛЬФГАНГ ГЕТЕ (1749 — 1832) - ПРОСВІТНИЦТВО - Хрестоматія

Йоганн Вольфганг Гете — найуславленіший письменник Німеччини. Гете називав свої твори «фрагментами біографії». Насамперед це стосується лірики. Його перу належить біля півтори тисячі віршів. Серед них твори філософського характеру, гімни, елегії, балади тощо. Поетичний доробок Гете складається з поривів «штюрмерського» періоду, роздумів веймарської лірики, звернення до поетичних традицій Сходу у «Західно-східному дивані», мудрості й легкого суму «Марієнбадських елегій».

У Німеччині в 60-х — 80-х роках XVIII століття розгорнувся літературний рух, відомий як «Буря і натиск» («Sturmund Drung»). Учасників групи називали «штюрмерами». Це був бунт молодих проти застарілих порядків. Суто літературне явище «Штюрмунд Дранг» переросло, в суспільно-культурний рух. «Штюрмерський» період відзначався протестом активної молоді проти несправедливого суспільного устрою, прагненням до свободи, до новаторства в мистецтві. З рядів «штюрмерів» вийшли найвидатніші письменники епохи — Гете і Шиллер.

Низка віршів тут навіяна образами з античної міфології. Зокрема, «Прометей», написаний у вигляді монологу титана, який подарував людям небесний вогонь. Балади веймарської лірики — це світ фантастичного, загадкового і таємничого. В основі кожної балади — легенда чи народне повір’‎я. Одна з найвідоміших балад Гете — «Вільшаний король». Її задум пов’‎язаний зі світом данських народних балад: у буремну ніч лісом скаче верхи батько з маленьким сином. Хоч батько міцно тулить до себе сина, той боїться таємничого темного лісу й гине.

Балада — твір фантастичної, історико-героїчної або соціально- побутової тематики з драматичним сюжетом.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.