ШАНОВНІ ДЕСЯТИКЛАСНИКИ І ДЕСЯТИКЛАСНИЦІ - Хрестоматія 10 клас

ШАНОВНІ ДЕСЯТИКЛАСНИКИ І ДЕСЯТИКЛАСНИЦІ - Хрестоматія 10 клас

У книжці, яку ви тримаєте в руках, зібрано найдовершеніші твори світової літератури в найкращих українських перекладах. Здавалося б, у сучасну добу цифрових технологій, коли будь-який текст можна прочитати з гаджета, “стара добра паперова книжка” відходить на другий план. Проте ця хрестоматія легко й переконливо доведе вам прямо протилежне, оскільки, порівняно з цифровими носіями інформації, вона має низку суттєвих переваг саме як навчальний посібник. Вона дозволить вам дуже швидко знаходити “саме той” навчальний матеріал: конкретні цитати, цільовий довідковий контент тощо, необхідні для аналізу та інтерпретації літературних творів як невіддільної складової літературної освіти. Якщо підручник з літератури спрямований переважно на теоретичну підготовку школяра і через свій обмежений обсяг не може достатньою мірою проілюструвати теоретичні постулати конкретними прикладами з художнього тексту, то хрестоматія якраз на це й розрахована. Наприклад, у цій книжці літературні твори подано або в повному обсязі, або в скороченні, але з обов’язковим переказом ключових фрагментів і сюжетних ліній.

Цю хрестоматію структуровано відповідно до чинної програми із зарубіжної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою викладання (водночас нею можуть скористатися й учні інших типів шкіл). Так, у розділі “Золоті сторінки далеких епох” ви знайдете неперевершені гекзаметри поеми “Одіссея” давньогрецького поета Гомера, різьблені терцини “Божественної комедії” італійця Данте Аліг’єрі, невичерпні за глибиною та парадоксальністю вислови принца Гамлета з однойменної трагедії англійця Вільяма Шекспіра.

На сторінках розділу “Проза й поезія пізнього романтизму та переходу до реалізму (XIX ст.)” вам відкриється казковий і фантасмагоричний світ німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана і космічні ритми неримованої лірики американського поета Волта Вітмена. Твори Стендаля, Гюстава Флобера, Федора Достоєвського та Оскара Вайльда ви знайдете в розділі “Роман ХІХ століття”. Розділ “Перехід до модернізму. Взаємодія символізму та імпресіонізму в ліриці” відкриє для вас шедеври Шарля Бодлера, Поля Верлена, Артюра Рембо, а наступний розділ, “Драматургія кінця ХІХ - початку ХХ ст.”, долучить вас до чарівливих образів драми-феєрії “Блакитний Птах” бельгійського символіста Моріса Метерлінка.

У хронологічно найближчому до вас розділі “Сучасна література в юнацькому читанні” ви знайдете твори Пауло Коельйо, Мо Яня, Ніла Ґеймана.

До хрестоматії вміщено стислі довідки про життєвий і творчий шлях письменників, що допоможе вам краще зрозуміти їхні художні твори, а також особливості епох, у які вони жили.

Після кожного твору запропоновано запитання та завдання, які допоможуть вам осягнути авторський задум і розвивати навички аналізу та інтерпретації художніх текстів.

Тож зичимо вам цікавої та плідної роботи!

Упорядник
На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.