БОЖЕСТВЕННА КОМЕДІЯ ДАНТЕ В ЖИВОПИСІ, СКУЛЬПТУРІ ТА МУЗИЦІ - Данте Аліґ'єрі 1265-1321 - ЗОЛОТІ СТОРІНКИ ДАЛЕКИХ ЕПОХ

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

БОЖЕСТВЕННА КОМЕДІЯ ДАНТЕ В ЖИВОПИСІ, СКУЛЬПТУРІ ТА МУЗИЦІ - Данте Аліґ'єрі 1265-1321 - ЗОЛОТІ СТОРІНКИ ДАЛЕКИХ ЕПОХ

Пошук сенсу буття людиною у Всесвіті зробив «Божественну комедію» Данте сучасною для будь-якої епохи.

На картині Д. ді Мікеліно зображений Данте з «Божественною комедією» перед входом до Пекла.

Д. ді Мікеліно. Кафедральний собор, м. Флоренція. 1465р.

Відомий французький художник XIX ст. Е. Делакруа у своїй знаменитій картині «Дайте» символічно відтворив образи грішників, які намагаються врятуватися. Назва твору теж є символічною, оскільки човен зазвичай асоціюють з початком життя. А ще на човні, згідно з міфами, переправляються в інший світ.

Вершиною графічного мистецтва відомого іспанського художника-сюрреаліста XX ст. С. Далі уважають ілюстрації до «Божественної комедії» Дайте. Ним було створено 100 кольорових гравюр (1950— 1960-і роки).

Яке з утілень твору Дайте в образотворчому мистецтві вам найбільше сподобалося? Висловте свої враження.

У творчості видатного угорського композитора XIX ст. Ф. Ліста «Божественна комедія» посідає важливе місце. До творів Дайте він написав фантазію-сонату «Після читання Дайте» (1849) і симфонію до «Божественної комедії» (1857). У сонаті Ф. Ліст оспівує кохання як одне з найпрекрасніших людських почуттів.

Е. Делакруа. Човен Данте (Данте та Вергілій у Пеклі). 1822 р. Лувр. м. Париж

Видатний російський композитор українського походження 77. Чайковський створив симфонічну поему-фантазію для оркестру «Франческа да Ріміні», засновану на сюжеті з «Божественної комедії» Данте (пісня п’‎ята «Пекла»), у якій ідеться про трагічну любов Франчески та Паоло. Прем’‎єра твору відбулася в 1877 р. в Москві.

С. Далі. Ілюстрації до «Божественної комедії» Данте. 1950-1960-і роки

Прослухайте уривок із симфонічної фантазії П. Чайковського «Франческа да Ріміні». Опишіть свої відчуття. Як вони пов’‎язані з текстом твору Данте?

В. фон Кульбах. Ф. Ліст. 1856 р.

М. Кузнецов. П. Чайковський. 1893 р.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.