Джанні Родарі «Танок усіх діток», «Місяць над Києвом». Урок-екскурсія - ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА - 2 КЛАС
Розробки уроків - Зарубіжна література 2-4 класи
Мета: ознайомити учнів з творчістю Джанні Родарі; розвивати навички виразного читання творів, вміння висловлювати свою думку та аргументувати її; виховувати глибоку повагу до всіх народів нашої планети, турботу про щасливе дитинство дітей світу.
Обладнання: портрет Д. Родарі; ілюстрації з краєвидами міста Києва; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Емоційне налаштування на урок
Добрий день вам, любі діти!
Про Родарі будемо сьогодні говорити.
Про світ печалі і добра,
Що віддзеркалювали очі поета й казкаря.
— Чи бажаєте ви здійснити екскурсію у світ Родарі? Тож вирушаймо!
II. Актуалізація опорних знань
— Екскурсія розпочинається з вулиці, яка називається «Казковий герой».
>> Робота в зошиті
— Чи знайомі вам ці казкові персонажі? (Цибуліно, Апельсин, Вишенька, Помідор, Джельсоміно, Лимон)
— З яких казок вони завітали до нас?
III. Повідомлення теми й мети уроку
— У кожному місті є головна вулиця, яку називають центральною. На нашій вулиці ми дізнаємося про життя і творчість Джанні Родарі, ознайомимося з віршами «Танок усіх діток», «Місяць над Києвом», вчитимемося висловлювати свою думку щодо прочитаного, збагачуватимемо словниковий запас.
1. Розповідь про життя і творчість Джанні Родарі
2. Робота в зошиті
3. Виразне читання вірша «Танок усіх діток»
4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання
— Для кого поет написав цей вірш? Відшукайте слова автора про це.
— Доповніть розповідь автора своєю.
— Доведіть, що автор любить дітей.
>> Фізкультхвилинка
5. Виразне читання вірша «Місяць над Києвом»
6. Аналіз змісту вірша
— Із ким веде розмову автор?
— Що його цікавить?
— Чи сподобалася вам відповідь місяця?
— Як ви вважаєте, чи місяць над Києвом сяє так само, як сяє над Римом?
— Чого навчає ця поезія?
IV. Узагальнення й систематизація знань
— Наступна станція називається «Ігрова».
1. Гра «Фантазують діти». Робота в зошиті
— Складіть свою уявну розмову з місяцем. Про що ви б його запитали?
2. Гра «Мікрофон»
3. Словесне малювання
— Намалюйте картину перебування Місяця над Києвом.
V. Підсумок уроку
>> Станція «Дім»
— Чи задоволеними ви повернулися додому з екскурсії?
— На якій станції було найцікавіше?